هنر و تجربه: علیرضا داودنژاد فیلم جدیدی را جلوی دوربین می‌برد. «فراری» نام بیستمین فیلم داودنژاد است که فیلم‌نامه آن را کامبوزیا پرتوی نوشته و با تهیه‌کنندگی جهانگیر کوثری در آذرماه فیلم‌برداری آن آغاز می‌شود.

محسن تنابنده در فیلم جدید داودنژاد بازی می‌کند و سایر بازیگران آن هنوز مشخص نشده‌اند. از میان عوامل فیلم نیز تاکنون حضور محمود کلاری به عنوان مدیر فیلم‌برداری، بابک کریمی به عنوان طراح صحنه، پرویز آبنار صداگذار و ایمان امیدواری طراح گریم قطعی شده است. بازیگران دیگری هم قرار است به این پروژه بپیوندند تا این فیلم در تهران و یکی از شهرستانها که هنوز مکانش قطعی نشده است، مقابل دوربین برود.

«فراری» درباره‌ی دختری است که از شهرستان به تهران ‌می‌آید و تلاش می‌کند تا با ماشین «فراری» هشت میلیاردی، عکس یادگاری بگیرد. داودنژاد در دوسال گذشته قصد داشت این فیلم را جلوی دوربین ببرد.

این روزها فیلم «روغن مار» از داودنژاد در گروه هنر و تجربه روی پرده است و او اکران این فیلم و بازخوردهای آن را در مجموع مثبت ارزیابی می‌کند، هرچند معتقد است دیگران باید دراین باره قضاوت کنند. داودنژاد درباره حال و هوای فیلمش به سایت هنر و تجربه گفت: «کامبوزیا پرتوی فیلم‌نامه خوبی نوشته و فراری فیلمی می‌شود در چارچوب سینمای حرفه‌ای و با یک گروه حرفه‌ای. یک فیلم حرفه‌ای معمول نیست اما در فضای تجربی مثل روغن مار هم نیست. با این وجود من از تجربه‌هایم در سینمای از نوع روغن مار همیشه درکارم استفاده می‌کنم.»

آخرین فیلم علیرضا داودنژاد پیش از «روغن مار» فیلم کلاس هنرپیشگی بود که در جشنواره فجر سال ۹۲ به نمایش درآمد.

برچسب‌ها: