هنر و تجربه: فیلم سینمایی «دونده» به کارگردانی امیر نادری در تورین ایتالیا به نمایش گذاشته می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین، «دونده» روزهای ۲۴ و ۲۵ آبان ۱۳۹۴ در تورین ایتالیا پخش می‌شود. تماشاگران ایتالیایی این اثر امیر نادری را که در سال ۱۳۶۴ با تهیه‌کنندگی کانون تولید شده است، طی دو روز در سینما «ماسیمو» موزه ملی سینما شهر تورین به تماشا می‌نشینند.

فیلم «دونده» طی همه‌ این سال‌ها علاوه بر انتخاب به عنوان یکی از شاخص‌ترین آثار سینمای ایران از سوی منتقدان سینما موفقیت‌های بسیاری را در جشنواره‌ها و رویدادهای سینمایی ایران و جهان تجربه کرده است. در این میان کسب جایزه «بالن طلایی» از جشنواره فیلم «سه قاره نانت» کشور فرانسه در سال ۱۹۸۵ و نیز جایزه منتقدان بین‌المللی از جشنواره «ملبورن» کشور استرالیا در سال ۱۹۸۷ به همراه حضور در جشنواره های متعدد بین‌المللی در کارنامه درخشان این فیلم ثبت شده است.

«دونده» روایت‌گر داستان «امیر» نوجوان تنها و بی‌سرپرستی است که در یک لنج به گل نشسته زندگی‌اش را به سختی می‌گذراند و حتی قادر به خواندن و نوشتن نیست. او به کشتی، هواپیما، قطار و هر چیزی که او را از آن محیط دور کند علاقه نشان می‌دهد و میل عجیبی به شرکت در مسابقه‌های مختلفی دارد که بچه‌های هم‌سن و سالش ترتیب می‌دهند. عشق به آموختن و عشق به دویدن با میل پیروزی درهم می‌آمیزد و او را به سوی موفقیت در همه عرصه ها می‌برد.

برچسب‌ها: