هنروتجربه: برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران موجب شده تا صفحه‌های هنری رسانه‌ها اغلب به خبرهای این جشنواره و نیز بحث فیلم کوتاه توجه کنند. به همین دلیل امروز (۲۴ آبان) هم خبرهای مرتبط با این جشنواره در رسانه‌هاقابل پیگیری است. درمورد اخبار مرتبط با گروه هنر و تجربه هم می‌توان به گفت‌وگوی دو روزنامه با یلدا جبلی و خبر پیوستن کاشان به  سینماهای هنروتجربه و خبرهای مربوط به فیلم جدید علیرضا داود نژاد اشاره کرد.

یلدا جبلی همان طور که ذکر شد، با دو روزنامه روزان و ایران گفت‌وگو کرده‌است. روزنامه ایران البته تمامی صفحه سینمایی‌اش را به فیلم «داره صبح می‌شه» اختصاص داده و با دو بازیگر جوان این فیلم هم گفت‌و‌گو کرده است. یلدا جبلی کارگردان فیلم «داره صبح می‌شه» در بخشی از این گفت‌وگو  درباره فضای کلی فیلمش می‌گوید:« داره صبح می‌شه فیلمی دیالوگ محور است و این موضوع کار مرا دشوار می‌کرد و یک جور ریسک محسوب می‌شد. داستان فیلم در یک شب تا صبح رخ می‌دهد و با رازها و اتفاقاتی درگیر می‌شویم که همشان مربوط به زمان گذشته هستند و قرار هم بر فلاش‌بک نیست. بنابراین شیوه روایت را انتخاب کردم و قطعا هدف از این همه دیالوگ تعریف قصه‌هاست و تنیدن آن‌ها در هم، ولی مطمئنا برای فیلم‌نامه‌ای با این حجم دیالوگ باید سراغ دیالوگ‌نویسی می‌رفتیم، خود دیالوگ‌ها هم جذابیت داشته باشند.» او در ادامه این گفت‌وگو در پاسخ به سوالی پیرامون دلیل انتخاب شب برای روایت داستان توضیح می‌دهد:« خیلی از مواقع، هیاهوی روز اجازه نمی‌دهد، خیلی از مسائل روشن شوند. آدم‌های یک خانه  برای اینکه در روز با هم روبه رو نشوند امکان بیشتری دارند. معمولاً شب هنگام است که آدم‌ها مستأصل می‌شوند. در روز هزار راه وجود دارد که  از این استیصال فاصله بگیرند. به طور مثال آوا می‌تواند برای اینکه با پدربزرگش حرف نزند، خانه را در روز  ترک کند و بیرون برود اما شب نمی‌تواند چنین کاری را انجام دهد.» و درباره پرداختن به سه نسل در این فیلم هم می‌گوید:« روی این قضیه تأکید داشتم، البته قرار نیست این خانواده‌ها نماینده تمام جامعه باشند. ولی از طبقه و جنس خودشان؛ بله برایم مهم بود که از نسل‌های مختلف باشند.»

الهه حصاری بازیگر این فیلم هم که از حضورش در سینما گفته، درباره حدیث نفس بودن فیلم داره صبح می‌شه برای جوان‌های امروز توضیح می‌دهد:«همه شخصیت‌های فیلم داره صبح میشه مابه ازای واقعی دارند. موقعی که دور و اطرافم را نگاه می‌کنم متوجه می‌شوم که چقدر اتفاقاتی که برای شخصیت‌های فیلم رخ می‌دهد می‌تواند برای ما هم اتفاق افتاده باشد یا در آینده اتفاق بیفتد و اینکه همه ما چقدر رازهای سربه مهر و نگفته داریم. در فیلم هیچ چیزی به دور از واقعیت نبود.» و همکاری با یک کارگردان زن را نیز چنین توصیف می‌کند:«این نخستین همکاری ام با یک کارگردان زن بود و با کار کردن با یک کارگردان مرد کلی تفاوت دارد.  یلدا جبلی در عین جوانی بسیار با تجربه و خوش برخورد است و ارتباط خوبی با یکدیگر در طول کار داشتیم. او خیلی راحت پذیرای نظرات عوامل و بازیگران است و از نظرات عوامل استقبال می‌کند و پیشنهادهای درست را مورد استفاده قرار می‌داد. حسن دیگر یلدا جبلی تدوینگر بودنش است.»

 ارنواز صفری که پیش از این در فیلم «ماهی و گربه» هم بازی کرده، در گفت‌وگویش با این روزنامه، از علاقه‌اش به تجربه گرایی می‌گوید:«در تمام کارهایی که انجام داده ام این بحث به دست آوردن تجربیات جدید خیلی حائز اهمیت است و همیشه برایم جذابیت داشته است. در کل در زمینه بازیگری دوست دارم انتخاب کنم. در مورد بازی‌ام در فیلم داره صبح میشه، خود کارگردان یلدا جبلی برایم مهم بود که با ایشان همکاری کنم و فیلمنامه هم برایم جذابیت داشت.»

روزنامه روزان نیز در صفحه اول عکسی از یلدا جبلی منتشر کرده و تیتر چهار اپیزودی عاشقانه را برای این گفت‌وگو انتخاب کرده‌است.