هنرو تجربه: مهدی احمدی گزیده‌ای از ۲۰ سال فعالیت خود در هنر نقاشی را در نمایشگاهی با عنوان «۲۰ سال یک نقاش» به‌نمایش می‌گذارد.

مهدی احمدی که این روزها فیلم «داره صبح می‌شه» با بازی او در گروه هنر و تجربه در حال اکران است، گزیده‌ای از آثار نقاشی خود را در مجموعه‌ای با عنوان ۲۰ سال یک نقاش که شامل آثاری  با تکنیک‌ها و سبک‌های مختلف است، در معرض دید مخاطبان قرار می‌دهد.
احمدی در گفت‌وگویی که چندی پیش با سایت هنر و تجربه داشت،درباره احساس خود به نقاشی و سینما توضیح داد:«چون نقاشی برایم حیاتی بود و هست و باید یک دوره‌هایی را روی آن تمرکز می‌کردم تا به چیزهایی که خودم می‌خواهم برسم. بعد از چند سال که روی آن تسلط پیدا کردم، دلم می‌خواست تا تجربه سینما را هم ادامه بدهم و از سال ۷۸ به این طرف،فیلم‌های زیادی بازی کردم. حالا دیگر سینما برایم خیلی جذاب است. وقتی بازی می‌کنم، لحظه‌ای که جلوی دوربین هستم انگار جادو می‌شود، آن لحظه‌ای که نمی‌دانی اثری را خلق می‌کنی و از درونت چیزی بیرون می‌ریزد. فرقش این است که در نقاشی تو خالقی و در بازیگری در خود اثر هستی. یعنی در بازیگری حکم رنگ‌ها و فرم‌ها در نقاشی را داری و در دل اثری. در نقاشی بیرون اثری و همه چیز مال توست. اما در بازیگری آن نقش و فضا مال توست.»

نمایشگاه «۲۰ سال یک نقاش» ۲۹ آبان‌ماه در گالری «فروزان» افتتاح می‌شود و تا هشتم آذرماه ادامه دارد.