هنر و تجربه: برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران، از مهم‌ترین اخبار این روزهای سینمای ایران است. حضور حجت‌الله ایوبی و بازدید او از این نمایشگاه در مطبوعات روز دوشنبه ۲۵ آبان منعکس شد. ایوبی در این بازدید گفت اکران فیلم کوتاه از اولویت‌های سازمان سینمایی است و او راه اکران فیلم‌های کوتاه را هموار می‌کند. صحبت‌های ایوبی خبر خوبی برای فعالین فیلم کوتاه به خصوص آن‌هایی که در روزهای آینده جوایز این جشنواره را دریافت می‌کنند بود.

روزنامه سینما خبر آیین دیدار با عوامل فیلم سینمایی «احتمال باران اسیدی» را منعکس کرده است که شنبه شب در سینما فرهنگ برگزار شد. روزنامه جوان نیز به جلسه نقد و بررسی فیلم «خاکستر و برف» در مشهد پرداخته است.

روزنامه روزان با علیرضا امینی کارگردان فیلم «دلتا ایکس» گفتگو کرده است. امینی در این گفتگو درباره نام فیلم گفته است: «دلتا ایکس یک معادله چندمجهولی است که حل آن زمان می‌برد و به نوعی نام فیلم از درون فیلم بیرون آمده است.» امینی همچنین درباره روش کار خود در فیلم دلتا ایکس به این روزنامه می‌گوید: «فقط یک طرح بود که با تمرین توانستیم به انتخاب‌ها و نقش‌ها برسیم. آقای صفری و یاری و خانم بیگی قبلا تجربه کار داشتند اما تعدادی از بازیگریان ما هنرجویان و دانشجویان بودند.»

علیرضا امینی درباره هنر و تجربه هم گفته است: «هنر و تجربه یک سال است که شروع به کار کرده و طبیعتا نقاط ضعفی هم دارد و با حجم انبوه فیلم‌های پشت خط مانده مواجه شده است و باید به مرور بهتر شود. حالا با جو بدی که علیه این گروه به راه انداخته‌اند و من نمی‌دانم با این تعداد سالن کم چه آسیبی به سینمای بدنه ممکن است برسد، امیدوارم سیاست‌گذاران  گروه ناامید نشوند و هنر و تجربه با تغییر دولت هم به کار خود ادامه بدهد.»

بیتا بیگی بازیگر همین فیلم نیز با روزنامه روزان مصاحبه کرده است. بیگی در مورد شیوه کار علیرضا امینی توضیح داده است: «نکته جالبی که در این فیلم بود، زمان تمرین فیلم‌نامه آماده نبود و فقط با سه صفحه که طرح فیلم بود تمرین می‌کردیم ولی همه بازیگرها در جریان قصه بودند و هر بازیگر تکلیف شخصیتی را که بازی می‌کرد می‌دانست. کل فیلم‌برداری ۱۱ روز بود و خیلی با عجله کار می‌کردیم. نکته قابل توجه دیگر این بود که برداشت دوم برای آقای امینی معنی نداشت و جز در موارد محدودی به صلاحدید خودشان فقط یک برداشت داشتیم و این برای بازیگران حرفه‌ای فیلم هم سخت بود.»