هنر و تجربه: کمدی خانوادگی «خانواده کوپرها را دوست داشته باش» به کارگردانی جسی نلسون در هفته‌ای که گذشت به رتبه اول فروش هفتگی فیلم‌های مستقل خارجی رسید.

در «خانواده کوپرها را دوست داشته باش» که دایان کیتون، جان گودمن و اد هلمز بازی می‌کنند قصه خانواده‌ای روایت می‌شود که چهار نسل از آنان در شب کریسمس دور هم جمع می‌شوند و اتفاقات غیرمنتظره‌ای را در کنار هم تجریه می‌کنند. این فیلم در هفته اول اکران خود در دو هزار و ۶۰۰ سالن، ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار (متوسط سه هزار و ۲۲۷ دلار فروش در هر سالن)  فروخت.

جایگاه دوم جدول در اختیار «نورافکن» آخرین ساخته تام مک کارتی است. نورافکن هم در هفته دوم اکرانش، در تنها ۶۱ سالن، یک میلیون و ۳۹۸ هزار دلار فروخته است و به فروش خیره کننده ۲۲ هزار و ۹۲۵ دلار (بهترین متوسط فروش کل فیلم‌های آمریکای شمالی در این هفته) در هر سالن رسیده است.  نورافکن موضوع واقعی پرده‌برداری روزنامه بوستون گلوب آمریکا از رسوایی جنسی یکی از کلیساهای کاتولیک را به تصویر کشیده است. مایکل کیتون پس از موفقیت‌های «بردمن» نقش آفرینی در این اثر سینمایی را به عهده گرفته بود.

«تیم تمام آمریکایی من» به کارگردانی آنجلو پیتزو هم در رده سوم گیشه مستقل‌هاست. «تیم تمام آمریکایی من» در هفته اول اکران خود، یک میلیون و ۳۹۲ هزار دلار در هزار و ۵۶۵ سالن فروش کرد. این فیلم چالش‌های یک مربی تیم فوتبال آمریکایی با بازی آرون اکهارت را پس از آنکه تیمش را به لیگ قهرمانی هدایت می‌کند، موضوع داستان خود قرار داده است.

در رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل، به ترتیب فیلم‌‌های «سوخته» با یک میلیون و ۱۴۶ هزار دلار، «نماینده» با یک میلیون دلار، «فعالیت‌های فراطبیعی: ابعاد شبح» با ۸۸۵ هزار دلار فروش، «وودلان» با ۶۳۵ هزار دلار، «اتاق» با ۵۷۸ هزار دلار ،«بروکلین» با ۴۸۵ هزار دلار و «دلم برایت تنگ شده» با ۱۹۶ هزار دلار فروش قرار دارند.