هنروتجربه: هفته‌نامه صدا در شماره ۵۷ خود به گروه «هنر و تجربه»  پرداخت و از منتقدان  و کارگردانانی خواسته است پیشنهادهای خود برای آینده گروه را ارائه دهند. در ادامه یادداشت معین کریم‌الدینی در این پرونده می‌آید:

سینمای هنر و تجربه دو تاثیر بزرگ در مسیر حرکت سینمای ایران گذاشت؛ اول اینکه مسیر سینمای اندیشه را هموار‌تر کرد و دوم اینکه قسمتی از سینمای ایران را به پرده نمایش رساند، که مخاطب در این چند سال از دیدنش محروم بود.حالا مخاطب راحت تر می‌تواند درباره فیلمی که می‌خواهد ببیند تصمیم بگیرد. حالا سینمای مستقل خود را به گیشه نزدیک‌تر می‌بیند و می‌تواند بر اساس بازخورد مخاطب، ادامه راهش را طراحی کند.سینمای مستند هم به گیشه رسید و استقبال مخاطبین نشان داد که این سینما می‌تواند در گیشه سرپا و با شکوه نفس بکشد .
به نظرم بزرگترین دستاورد سینمای هنر و تجربه این بود که خیلی‌ها بفهمند سطح سلیقه مخاطب کجاست و نباید آن را دست کم گرفت.نفس سینمای هنر و تجربه برای تمام سینمای ایران یک فرصت بزرگ بود و هست و امیدوارم همچنان باشد.اما به نظرم راه طولانی تا اصلاح مسیر اکران فیلم‌های هنر و تجربه وجود دارد.محدودیت‌های ریز و درشت در تصمیم‌گیری مدیران این گروه در سانس بندی سالن‌های سینما باعث شده فرصت‌های زیادی در اکران فیلم‌های این گروه از بین برود و اینجاست که ضرورت یک پردیس سینمایی مستقل برای سینمای هنر و تجربه احساس می‌شود .سینمای هنروتجربه تا وقتی که اجاره نشین سالن‌های سینمایی دیگر باشد، محدودیت‌ها رهایش نخواهند کرد و مسیرش روز به روز به مرز محافظه کاری نزدیک‌تر می‌شود. شک ندارم که هنر و تجربه احتیاج به یک پردیس سینمایی مستقل دارد.
و اما سینمای مستند؛ می‌خواهم بگذرم از اینکه نفس اکران فیلم‌های مستند در سینما به خودی خود قابل ستایش و تقدیر است. می‌خواهم از تعارف و تشکر رد شوم و بگذرم از اینکه هنر و تجربه کمک بزرگی به سینمای مستند و آشنا کردنش با مخاطب کرد. می‌خواهم در این فرصت کوتاه یادآوری کنم که نمایش موفق این چند فیلم مستند در این مدت یک سال تنها قسمتی از پتانسیل سینمای مستند ماست.اگر ریتم و تعداد و روز و ساعت اکران فیلم‌های مستند تنها بر اساس ضریب اشغال صندلی‌شان محاسبه شود و نه مستند بودنشان؛ روزهای درخشان‌تری در انتظار سینمای مستند ما روی پرده سینما خواهد بود و سینمای مستند پا به پای سینمای داستانی روی پرده سینما هنر و تجربه رشد خواهد کرد.