هنر و تجربه: فیلم سینمایی «ممنتو» (یادآوری) به کارگردانی «کریستفر نولان»، پس از گذشت ۱۵ سال، بازسازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، کمپانی «ای‌ام‌بی‌ای پیکچرز» حقوق مربوط به بازسازی فیلم کم بودجه «ممنتو» (یادآوری) ساخته «کریستفر نولان» را خریداری کرده تا پس از گذشت ۱۵ سال این فیلم را بازسازی کند.
«ممنتو»، فیلمی نئو نوآر و روان‌شناسانه است که «نولان» آن را براساس فیلم‌نامه‌ خودش و بر پایه داستان کوتاهی از برادرش، «جاناتان نولان» ساخته است. داستان این فیلم درباره شخصی به نام «لئونارد شلبی» (با بازی گای پیرس) است که بر اثر یک اتفاق، حافظه کوتاه مدت خود را از دست می‌دهد و با کمک یادداشت‌ها، خالکوبی‌ها و عکس‌هایش سعی می‌کند کسی که همسرش را کشته است پیدا کند و انتقام بگیرد.
بنا بر این گزارش، کمپانی «ای‌ام‌بی‌ای پیکچرز» که در حال سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیون دلاری برای ساخت ۵ فیلم سینمایی با بودجه متوسط ۲۵ تا ۳۰ میلیون دلار است، فیلم «ممنتو» را به عنوان یکی از این فیلم‌ها انتخاب کرده و حقوق مربوط به آن را خریداری کرده است ولی جزییات بیشتر این پروژه هنوز مشخص نیست.
«گای پیرس» در فیلم «ممنتو» در کنار بازیگران مطرح دیگری چون «کری-ان ماس» و «جو پانتولیانو» بازی کرده است. این فیلم اولین بار ۵ سپتامبر سال ۲۰۰۰ میلادی در جشنواره فیلم ونیز اکران شد و مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. منتقدین ساختار بی‌همتای روایت غیرخطی فیلم را ستودند. فیلم در گیشه هم موفق بود و جوایز و نامزدی‌های بسیاری دریافت کرد که از  آن جمله می‌توان به نامزدی جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه غیراقتباسی و بهترین تدوین فیلم اشاره کرد. فروش این فیلم در گیشه داخلی نیز ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار بود.

برچسب‌ها: