هنر و تجربه: جلسه نقد و بررسی «در کوچه‌های عشق» فیلمی که  خسرو سینایی سال ۱۳۶۹ آن را کارگردانی کرده‌است، در مشهد برگزار می‌شود.

پردیس هویزه مشهد شنبه ۳۰ آبان‌ماه میزبان جلسه نقد و بررسی «در کوچه‌های عشق» است. در این جلسه ابتدا از ساعت ۱۷ فیلم برای حاضرین به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت ۱۹ جلسه نقد و بررسی با حضور خسرو سینایی کارگردان و کیوان کثیریان به عنوان منتقد جلسه برگزار می‌شود.
«در کوچه‌های عشق» با یک خط داستانی کمرنگ، براساس خاطرات جوانان مهاجر آبادانی و به خصوص یادداشت‌های محمد خدادادی و بهروز صمدی مطلق شکل گرفته و روایت‌گر تردید و دودلی جوانی است که پس از پایان جنگ بین ماندن در تهران و بازگشت به آبادان، سرگردان است و خاطرات خود را مرور می‌کند. در کوچه‌های عشق اولین تجربه بازیگری مهدی احمدی است و علاوه بر مهدی احمدی، حمید فرخ‌نژاد نیز در یک سکانس از این فیلم برای اولین بار جلوی دوربین قرار گرفته است. حمید فرخ‌نژاددر این فیلم دستیار خسرو سینایی بود. لوون هفتوان نیز نقش کوچکی در این فیلم بازی می‌کند.
این فیلم در جشنواره فجر سال ۶۹ به نمایش درآمد و در جشنواره کن سال ۱۹۹۱ در بخش نوعی نگاه پذیرفته شد که یکی از نخستین حضورهای سینمای بعد از انقلاب در جشنواره فیلم کن بود. سینایی علاوه بر کارگردانی و تهیه‌کنندگی، نوشتن فیلم‌نامه و ساخت موسیقی فیلم را هم برعهده داشته و تدوین فیلم نیز کار مشترک سینایی و علی لقمانی است.

برچسب‌ها: