هنروتجربه: امروز (۲۷ آبان ۱۳۹۴) در بیشتر صفحات فرهنگ و هنر مطبوعات کشور، گزارش مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه تهران و بازتاب‌های آن منتشر شده است، در سایت هنر و تجربه نیز به این مراسم پرداخته‌ایم. اما در بین خبرهای حوزه فرهنگ و هنر،  خبرهایی مرتبط با سینمای هنر و تجربه را  مروری می‌کنیم.

روزنامه هنرمند گفت‌وگویی با هوتن زنگنه‌پور، کارگردان فیلم «ذوب شدن پادشاه» منتشر کرده است. در این گفت‌وگو زنگنه‌پور از تعداد کم سانس‌ها گلایه کرده است:« متاسفانه تعداد سانس‌های فیلم آنقدر کم است که تنها می‌توانیم به جذب مخاطب از جنبه فرهنگی فکر کنیم ضمن اینکه اعتراضات ما هم برای افزایش تعداد سانس‌های فیلم به مدیران هنر و تجربه راه به جایی نبرد بنابراین رضایتی از نظر کمی در مورد اکران فیلم وجود ندارد. با تمام مشکلاتی که برای اکران فیلم وجود دارد اما بازخوردها نسبت به فیلم خوب بوده است تا آنجا که می‌گویند «ذوب شدن پادشاه» فیلم وزین، ارزشمند و هنری است. »

یلدا جبلی با خبرگزاری مهر نیز به گفت‌وگو نشسته است. در این مصاحبه آمده:« من می‌دانم گروه هنر و تجربه از محدودیت برخوردار است و امکانات کمی را بین گروه‌های زیادی تقسیم می‌کند و مدیریت این ماجرا و مسئولیت آن هم کار راحتی نیست اما به نظرم یکی از مشکلات این است که تعداد فیلم‌هایی که در ماه اضافه می‌کنند زیاد است. شاید بهتر باشد فیلم‌سازان مدت بیشتری برای اکران در این گروه سینمایی منتظر بمانند. بالاخره کسی که منتظر می‌ماند ترجیح می‌دهد یک سال و نیم انتظار بکشد ولی شرایط اکرانش بهتر باشد به همان نسبت کسی هم که ده سال صبر کرده مطمئنا یک سال دیگر هم صبر کردن برای رسیدن به شرایط بهتر را تحمل می‌کند. تاکنون یکی از نقدهایی که  بسیاری از سینماگران و منتقدانی که با آنها در ارتباط بوده‌ام، داشتند، این بوده که سانس‌های نمایش فیلم‌ها در «هنر و تجربه» یک ماهه شود. به طور مثال فیلم یک ماه در یک سینما و ماه دیگر در سینمایی دیگر اکران شود و اینقدر سانس‌ها پخش و پراکنده نباشد. البته مطمئنا مسئولین «هنر و تجربه» این حرف‌ها را شنیده‌اند که حالا هم رسیدیم به جایی که سانس فیلم‌ها یک هفته‌ای شده است و حتما خودشان هم به این نتیجه رسیده‌اند که تداوم تکرار سانس اهمیت دارد. من هر بار که سایت فروش بلیت را نگاه می‌کردم متوجه می‌شدم وقتی سانس‌ها متوالی و پشت سر هم است هر روز تعداد بلیت‌ها نسبت به روز قبل بیشتر می‌شود اما زمانی که این سانس‌ها پراکنده هستند و تک سانس، فروش افزایش که ندارد هیچ، گاهی اصلا اتفاق هم نمی‌افتد. در واقع در رابطه با بعضی فیلم‌ها ارایه سانس‌های پراکنده و تک با ندادن سانس هیچ فرقی نمی‌کند، چون افراد در خاطرشان نمی‌ماند که چه فیلمی در کجا اکران می‌شود. از طرف دیگر فیلم‌ها باید در سانس‌های عادلانه اکران شوند، عادلانه منظورم تعداد سانس مساوی برای همه فیلم‌ها نیست، منظورم عادلانه به نسبت هر فیلم و شرایط آن فیلم است. »

نفیسه روشن در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر عنوان کرده است:« تا امروز چند پیشنهاد سینمایی به من شده است اما سعی می‌کنم با دقت بیشتری پیشنهادها را مطالعه کنم. در واقع دوست دارم کار در سینما را با فیلم‌نامه‌ای متفاوت شروع کنم. از جمله فضاهایی که دوست دارم در سینما تجربه کنم فیلم‌های «هنر و تجربه» است. »

باشگاه خبرنگاران نیز به بازتاب اکران فیلم «نیاز» به کارگردانی علیرضا داوودنژاد در خانه هنرمندان پرداخته است.

روزنامه صبا از ادامه فیلم‌برداری فیلم «برادرم خسرو» به کارگردانی احسان بیگلری خبر داده است.