هنر و تجربه: کاشان در اولین شب از برنامه اکران های گروه سینمائی هنر و تجربه شامگاه چهارشنبه در مجتمع سینمائی بهمن میزبان فیلم (پرویز) به کارگردانی مجید برزگر بود.

به گزارش کاشان آنلاین در این اکران که با استقبال  علاقمندان به هنر سینما روبرو شد قبل از به روی پرده رفتن فیلم پرویز، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان در سخنانی کوتاه با ابراز خرسندی از اکران پراستقبال از فیلم مجید برزگر در این شهر اظهار امیدواری کرد تا اکران فیلم های گروه هنر و تجربه در کاشان  تداوم داشته باشد.

مصطفی جوادی مقدم افزود: هنر هفتم در کاشان مخاطبان پرشور و خاص خود را دارد و امیدوارم تا تداوم اکران فیلم‌های گروه هنر و تجربه که البته با بخش پرسش و پاسخ میان مخاطبان و فیلم‌ساز همراه خواهد بود مورد استقبال و استفاده فیلم سازان جوان و سایر علاقمندان به هنر سینما همراه باشد.

دبیر شورای سیاست‌گذاری گروه سینمایی هنر و تجربه نیز در ادامه و لحظاتی قبل از اکران فیلم پرویز با تقدیر از کسانی چون حمیدآخوندنصیری و نگار قریبی- از اهالی هنر کاشان- که زحمات زیادی برای سهیم شدن کاشان در اکران فیلم‌های گروه هنر و تجربه متحمل شدند یادآور شد: بسیاری از مراکز استان ها درخواست خود را برای اکران فیلم‌های گروه ارائه کرده‌اند اما به دلیل پی‌گیری و علاقه‌مندی کاشانی‌ها  نوبت کاشان از آن مراکز جلوتر افتاد.

امیر حسین علم الهدی پس از اکران فیلم پرویز هم در گفتگو با خبرنگار کاشان آنلاین با بیان این‌که سینمای هنروتجربه سینمای نمایش فیلم‌های نوع دیگر است و هیچ گاه نیز ادعای در اکثریت بودن نمی‌کند افزود: سینمای هنروتجربه در اقلیت است اما ادعای مرجع بودن دارد و علاقمند است و اصرار دارد تا باب گفتگو را با مخاطبی که جویای تماشای نوعی دیگر از سینماست باز کند.

وی با ابراز خرسندی از سعه صدر نظام و فرصت دادن به هنرمندان نوپا و جویای تجربه در سینما و استقبال تماشاگران از سینمای هنر و تجربه طی ۱۴ ماه اخیر در شهرهایی مانند تهران، مشهد، اهواز و زاهدان تصریح کرد: از مهم ترین مزایای تداوم این نوع سینما تجربه کردن آزمون و خطا توسط عوامل آن، بخصوص کارگردانان جوان ایرانی است و مزیت دیگر پرورش یافتن مخاطبان جدیدی در سینمای ایران است و قطعأ این دو نکته‌ی مثبت اثرات خیری برای فرهنگ و سینمای مردمی و نجیب کشورمان خواهد داشت.

گفتنی است پس از اکران فیلم پرویز، نشست پرسش و پاسخ میان مجید برزگر(کارگردان) و برخی مخاطبان فیلم با حضور پرتعداد و پیگیر تماشاگران حاضر در سالن اکران فیلم برگزار شد.

 کاشان

برچسب‌ها: