هنر و تجربه: شرکت «ای‌ام‌بی‌ای پیکچرز» (AMBI Pictures) با همکاری شرکت مدیریت سرمایه «ریون» در نیویورک، قصد دارند تا با بودجه‌ای ۲۰۰ میلیون دلاری، پنج فیلم مطرح سینمایی را با بودجه کم‌تر از ۲۵ تا ۳۰ میلیون دلاری بازسازی و حدود ده فیلم را با بودجه کمتر از ۱۰ میلیون دلار بسازد.

در هفته‌ای که گذشت خبری منتشر شد بر اینکه کمپانی تازه تاسیس AMBI حقوق مربوط به بازسازی فیلم کم بودجه «ممنتو» ساخته کریستفر نولان را خریداری کرده تا پس از گذشت ۱۵ سال این فیلم را بازسازی کند. مونیکا باکاردی و آندره‌آ لروولینو سرمایه‌گذاران این پروژه هستند.

لروولینو در این رابطه می‌گوید: «آی‌ام‌بی‌آی شرکتی است که اراده استواری برای تبدیل شدن به یکی از سرمایه‌گذاران و تهیه کننده فیلم‌ها با همکاری واحدهای مستقل استودیوها تبدیل شود. این سرمایه بودجه لازم برای حمایت از پروژهای برتر و امکان همکاری با شرکای بین‌المللی را فراهم می‌کند تا آثار برگزیده و درخور توجهی تولید شود. مأموریت ما این است در عصر تکنولوژی که مخاطب محتوا را با سرعت هر چه بیشتر مصرف می‌کند، آثاری که سالها با آن زندگی کرده‌اند را دوباره به روی پرده بیاوریم». مونیکا باکاردی دیگر از دیگر بانیان پروژه موردنظر هم هدف از بازسازی آثار نه چندان کهنه را تشریح می‌کند: «تنها به دنبال بازسازی نیستیم و تمام تلاشمان را می‌کنیم تا راهی را برویم که با استراتژی‌های خلاقانه ما همسو باشد.»

AMBI علاوه بر فیلم «ممنتو»، چند فیلم دیگر از جمله «دانی دارکو»، «نیات شوم»، «پایان نگهبانی»، «مکزیکی»، «پارک‌لند»، «سرعت»(Rush) ،«دوباره شروع کن»، «میانه‌های ماه مارس»، «شکست ناپذیر» و … را نیز مد نظر دارد تا از بین آنها ۴ فیلم دیگر را برای بازسازی به سرانجام برساند و در حال بستن قرارداد برای خرید حق بازسازی و اقتباس از آنهاست.

AMBI_Group_logo

برچسب‌ها: