هنر و تجربه: یواخیم تریر با فیلم «بلندتر از بمب‌ها» به کارگردانی یواخی تریر موفق به دریافت جایزه اول جشنواره فیلم استکهلم با عنوان اسب برنز شد.

او با این جایزه پا جای پای کوئنتین تارانتینو گذاشت که اسب برنز بهترین فیلم را دوبار برای فیلم‌های «سگ‌های انباری» و «داستان عامه پسند» از جشنواره استکهلم دریافت کرده است.
تریر که پس از فیلم «اسلو، ۳۱ آگوست» در سال ۲۰۱۱، برای دومین جایزه اول جشنواره استکهلم را دریافت می‌کند، نامش در کنار کوئنتین تارانتینو که او هم دو بار این عنوان را کسب کرده قرار می‌گیرد. این کارگردان بلژیکی سال پیش از داوران بخش فیلم کوتاه جشنواره کن به ریاست عباس کیارستمی بود.
از دیگر جوایز مهمی که در اسنکهلم اهدا شد، می‌توان به جایزه بهترین کارگردانی توسط لازلو نمش برای فیلم «پسر شائول»، برنده جایزه بزرگ جشنواره کن، اشاره کرد. فیلم افتتاحیه این دوره جشنواره  با نام «مدیترانه» ساخته یوناس کارپیگنانو توانست جایزه بهترین فیلم اول را دریافت کند. «موستانگ» اما جایزه بهترین فیلم‌نامه را برای دنیز گامزه ارگوون و آلیس وینوگور به ارمغان آورد و جایزه بهترین فیلم مستند نیز به فیلم منتخب جشنواره فیلم ونیز یعنی «بهیموث» ساخته لیانگ ژائو اهدا شد. بیست و ششمین دوره جشنواره فیلم استکهلم از ۱۱ تا ۲۲ نوامبر (۲۱ آبان تا ۱ آذر) در سوئد برگزار شد.

بلندتر از بمب‌ها