هنر و تجربه: بیست و سومین جشنواره کمرایمیج (camerimage) که جشنواره‌ای تخصصی در زمینه فیلم‌برداری است، بهترین فیلم‌برداری‌های سال را معرفی و جوایز معروف خود یعنی قورباغه‌های طلایی، نقره‌ای و برنزی را به آنان اهدا کرد.

فیلم «کارول» به کارگردانی تاد هینس جایزه قورباغه طلایی این جشنواره را برای اد لاکمن به ارمغان آورد. قورباغه نقره‌ای و برنزی به فیلم‌برداران دو فیلم «قوچ‌ها» و «پسر شائول» رسیدند. در شاخه مستندها، اثر تحسین شده «نگاه سکوت» جاشوآ اوپن‌هایمر فیلم اول شناخته شد و از «برادران» ووجیه استارون تقدیر به عمل آمد. «اطاعت کامل» ساخته لوئیس موندراگون در بین فیلم‌های اول برگزیده شد و در بخش دانشجویی هم وزغ طلایی به فیلم «آمریکا» اثر آلکساندرا ترپینسکا رسید. از نکات مورد توجه این دوره از کمرایمیج، اهدای جایزه دستاورد زوج سینمایی به مجید مجیدی  و ویتوریو استرارو مدیر فیلم‌برداری فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» به خاطر ساخت این فیلم بوده است.
ایران در دو بخش فیلم‌های دانشجویی و فیلم‌های اول، به ترتیب با دو فیلم «مرد نمکی» به کارگردانی سید سجاد موسوی و فیلم‌برداری وحید بیوته و فیلم «بدون مرز» ساخته امیرحسن عسگری و فیلم‌برداری اشکان اشکانی در کمرایمیج حضور داشت اما دستش از رسیدن به جایزه کوتاه ماند.
سال قبل «لویاتان» به کارگردانی آندری زویاگینتسف جایزه قورباغه طلایی کمرایمیج را به خود اختصاص داد. گفتنی است سال ۲۰۱۱، محمود کلاری به خاطر فیلم‌برداری «جدایی نادر از سیمین» ساخته اصغر فرهادی توانست قورباغه نقره‌ای این جشنواره را به خود اختصاص دهد.

جشنواره کمرایمیج از ۱۴ تا ۲۱ نوامبر(۲۳ تا ۳۰ آذر) در لهستان برگزار شد.