هنر و تجربه: هرچقدر به زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر نزدیک می‌شویم، گمانه‌زنی‌ها درباره فیلم‌ها و فیلم‌سازان شرکت‌کننده در این جشنواره بیشتر می‌شود. امروز هم در مطبوعات گزارش‌هایی از پروژه‌های سینمایی در دست تولید منتشر شده بود. تعدادی از روزنامه‌ها و بیشتر از آن خبرگزاری‌های کشور امروز دوشنبه ۲ آذر از نشست مطبوعاتی محسن امیریوسفی برای فیلم «خواب تلخ» خبر داده بودند. روزنامه آسیا این نشست مطبوعاتی را با تیتر «خواب تلخ، خوشبخت‌ترین توقیفی» و روزنامه هنرمند با تیتر «به سینمای مستقل اجحاف شده است» پوشش داد.

روزنامه خراسان هم جلسه نقد و بررسی فیلم «در کوچه‌های عشق» در پردیس سینمایی هویزه مشهد و در چارچوب برنامه‌های نقد و بررسی گروه سینمایی هنر و تجربه را منعکس کرده است. روزنامه سینمایی صبا به نمایش تک‌سانس فیلم «چندمتر مکعب عشق» در سینما فرهنگ اشاره کرده است. این فیلم روز چهارشنبه در یک تک‌سانس در ساعت ۱۹ در محل سینما فرهنگ به نمایش درمی‌آید. همین روزنامه در خبر پیش‌تولید فیلم جدیدی علیرضا داودنژاد با نام «فراری» که با فراخوانی برای ویدئو فرستادن علاقمندان بازیگری همراه شده، با داودنژاد شوخی کرده است. صبا خبر فراخوان فیلم جدید داودنژاد را با عنوان «فقر بازیگر یا قهر اقوام» منتشر کرده که اشاره دارد به این‌که داودنژاد معمولا فیلم‌هایش را بازی اعضای خانواده و اقوام دور و نزدیکش می‌سازد.

روزنامه سینمایی بانی فیلم با یلدا جبلی کارگردان فیلم سینمایی « داره صبح می‌شه» گفتگو کرده است که این روزها در گروه هنر و تجربه روی پرده رفته است. جبلی در این گفتگو به بانی فیلم گفته است: «این روزها به فیلم‌هایی برمی‌خورم که از نظر فاکتور فروش و ارتباط با مخاطب نسبت به «داره صبح می‌شه» شانس کمتری دارند ولی در همان یک ماه و با وجود اینکه حتی به کف فروش نرسیده‌اند . محاسبه رسیدن یک سوم فروش فیلم به مالک آن، اما فرو‌ش‌شان از این طرف یعنی هنر و تجربه بیشتر است. به هرحال ما هنر و تجربه را انتخاب کردیم و در انتخاب ما هیچ جبری وجود نداشت و هنر و تجربه تنها گزینه موجود نبود. فقط امیدوارم که در پایان اکران به این نتیجه نرسیم که اشتباه کرده بودیم.»