هنر و تجربه: کمدی «شب قبل» به کارگردانی جاناتان لیواین که حال و هوایی مرتبط با کریسمس دارد در هفته‌ای که گذشت به رتبه اول فروش هفتگی فیلم‌های مستقل خارجی رسید.

در «شب قبل» که جوزف گوردون لویت و ست روگن در آن بازی می‌کنند قصه چند دوست روایت می‌شود که به دنبال فراهم کردن مقدمات میهمانی شب کریسمس هستند. این فیلم در هفته اول اکران خود در دو هزار و ۹۶۰ سالن، ده میلیون و ۱۰۰ هزار دلار (متوسط سه هزار و ۴۱۲ دلار فروش در هر سالن)  فروخت.

جایگاه دوم جدول در اختیار «راز چشم‌هایش» به کارگردانی بیلی ری و بازی جولیا رابرتز، نیکول کیدمن و چویتل اجیوفور است که این فیلم هفته اول اکران خود را گذراند. راز چشم‌هایش، با اکران در دو هزار و ۳۹۲ سالن سینما ۶.۶ میلیون دلار فروخت که البته کم‌ترین فروش افتتاحیه یک فیلم با بازی جولیا رابرتز را تا کنون داشته است. این اثر بازسازی فیلمی آرژانتینی است که سال ۲۰۱۰ جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی‌زبان را برد. داستان این فیلم، در مورد گروهی از بازپرس‌های قتل پلیس است که با کشته شدن دختر نوجوان یکی از آنها رابطه‌شان به چالش گذاشته می‌شود.

کمدی خانوادگی «خانواده کوپرها را دوست داشته باش» به کارگردانی جسی نلسون هم در رده سوم گیشه مستقل‌هاست. «خانواده کوپرها را دوست داشته باش» در هفته دوم اکران خود، سه میلیون و ۹۲۵ هزار دلار در دو هزار و ۶۰۳ سالن فروش کرد. در فیلم جسی نلسون، که دایان کیتون، جان گودمن و اد هلمز در آن بازی می‌کنند قصه خانواده‌ای روایت می‌شود که چهار نسل از آنان در شب کریسمس دور هم جمع می‌شوند و اتفاقات غیرمنتظره‌ای را تجریه می‌کنند.

در رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل، به ترتیب فیلم‌‌های «نورافکن» با سه میلیون و ۶۰۳ هزار دلار، «بروکلین» با یک میلیون و ۱۵۰ هزار دلار، «نماینده» با ۵۰۰ هزار دلار فروش، «اتاق» با ۳۷۹ هزار دلار، «تیم تمام آمریکایی من» با ۳۶۹ هزار دلار ، «سوخته» با ۲۵۰ هزار دلار و «فعالیت‌های فراطبیعی ۶» با ۲۰۰ هزار دلار فروش قرار دارند.