هنروتجربه: اتحادیه تهیه کنندگان آمریکا اسامی پنج نامزد نهایی مستند برتر سال را اعلام کرد.

به گزارش ورایتی، برترین مستند سال در گردهمایی سالانه اتحادیه تهیه کنندگان آمریکا معرفی می‌شود. بیست و هفتمین دوره این گردهمایی امسال در۲۳ ژانویه ۲۰۱۶ (۱۲ بهمن)برگزار می‌شود. اسامی پنج نامزد نهایی مستند برتر سال، که برترین مستند از میان آن‌ها انتخاب می‌شود، از این قرار است:
«ایمی»: این مستند به کارگردانی آصف کاپادیا در جولای ۲۰۱۵ اکران شد. ایمی درباره زندگی ایمی واینهاوس خواننده جوان بریتانیایی است که بر اثر اعتیاد به الکل درگذشت.
«نگاه سکوت»: مستندی یک ساعت و ۴۳ دقیقه‌ای به کارگردانی جاشوآ اوپنهایمر است. و ماجرای آن درباره چشم پزشکی است که با مردانی مواجه می شود که نادانسته برادری را کشته‌اند که از وجود او خبر نداشته‌اند.
«مِرو»: این مستند که آگوست ۲۰۱۵ اکران شد، ساخته جیمی چین و الیزابت چای واسارهلی درباره بالا رفتن از یک دیواره بلند در کوه مرو در شمال هند است.
«زمین شکار»: این مستند که فوریه ۲۰۱۵ اکران شد ساخته کربای دیک و در مدت یک ساعت و ۴۳ دقیقه درباره مشکلات دانشجویان در کالج‌های آمریکاست.
«بعضی چیزها بهتر است اتفاق بیافتد»: این مستند ساخته هانا پولاک که ۲۰۱۴ اکران شد در ۱۱۰ دقیقه، زندگی دختری ۱۴ ساله به نام یولا را در مرکز زباله روسیه به تصویر می‌کشد.