هنر و تجربه: نشست نقد و بررسی فیلم‌های مستند «ملف گند» و «مدار صفر درجه» به کارگردانی محمود رحمانی، روز چهارشنبه ۴ آذر در سینما ساحل اهواز برگزار می‌شود.

این مراسم رأس ساعت ۱۷ همراه با نمایش فیلم آغاز شده و جلسه نقد و بررسی با حضور کارگردان فیلم محمود رحمانی و منتقد مدعو، مازیار فکری ارشاد ساعت ۱۹ برگزار می‌گردد.

ملف گند و مدار صفر درجه هر دو از ساخته‌های محمود رحمانی از ۲۶ شهریور در گروه هنر و تجربه اکران شده‌اند. ملف‌گند که تاکنون در جشنواره‌های متعدد داخلی و خارجی به نمایش درآمده و جوایزی را  کسب کرده‌، درباره محمد است که چهل و اندی سن دارد؛ او به شکل خیره کننده‌ای در مقابل دوربین مبدل به کودکی هفت ساله می‌شود که جنگ تحمیلی هشت ساله ایران و عراق را به گونه‌ای عجیب روایت می‌کند. «ملف گند» به معنی نفوس بد و نحس است.

مدار صفر درجه هم درباره مادر و دختری است که در خانواده‌ای مرز نشین در جریان حمله عراقی‌ها کشته می‌شوند. مرزنشینان براین باورند که شوهر به خاطر حفاظت از ناموسش، زن ودخترش را قبل از رسیدن عراقی ها به دست خود کشته است. حالا نزدیک به سی سال از آن حادثه می‌گذرد و حمله‌های هوایی آمریکا علیه عراق شکل گرفته و مرد که حالا پیرمردی است و با تنها فرزند بیمارش زندگی می کند، واقعیتی را برملا می‌کند.