هنر و تجربه: کمپانی فیلم‌سازی پارامونت پیکچرز ساخت فیلمی در مورد اول کنیول، موتورسوار مشهور و بدلکار معروف آمریکایی در دهه ۷۰ و ۸۰ میلادی را به قلم ویلیام موناهان در دستور کار خود قرار داده و مارتین اسکورسیزی را هم برای کارگردانی آن در نظر گرفته است.

این فیلم با اقتباس از کتاب «اول کنیول در سفر» نوشته شلدون سالتمن ساخته خواهد شد که حقوق اقتباس آن نیز خریداری شده است. نکته جالب در مورد این فیلم آن است که در صورت رضایت نهایی اسکورسیزی و پیوستن او به پروژه، پس از فیلم «مرحوم» ساخت ۲۰۰۶، تیم نویسنده – کارگردان آن اثر (موناهان – اسکورسیزی) همکاری مجدد خواهند داشت.

معروف است که کنیول پس از منتشر شدن کتاب زندگی‌نامه‌اش به شدت  عصبانی شد و با یک چوب بیس‌بال به سالتمن حمله کرد و بازویش را شکست. پس از این اتفاق محدودیت‌های حقوقی، مالی و تصویری زیادی برای کنیول اعمال شد. ریچل وینتر (تهیه کننده «باشگاه خریداران دالاس») و ترنس وینتر که با نویسندگی سناریوی «گرگ وال استریت» با اسکورسیزی همکاری کرده بود، تهیه کنندگی کار را برعهده دارند.موناهان و اسکورسیزی (تا سال ۲۰۱۹) به تازگی قرارداد خود را با شرکت فیلم‌سازی پارامونت تمدید کرده و احتمال همکاری‌شان در این پروژه بالاست.

تاکنون تلاش‌های زیادی برای به تصویر کشیدن زندگی اول کنیول فقید که با پرش‌های بلندش با موتور، شهرت خاصی پیدا کرده بود شده است؛ از جمله دارن آرونوفسکی که چندی قبل قصد کارگردانی‌اش را داشت و چنینگ تتوم و متیو مک کوناهی هم برای بازی در نقش اصلی در نظر گرفته شده بودند.

مارتین اسکورسیزی چندین پروژه هم‌چون ساخت فیلمی با نام «مرد ایرلندی» با حضور رابرت دنیرو و آل پاچینو را در دست تولید دارد.

 

منبع: ددلاین