هنر و تجربه: مراسم نهمین دوره جوایز سینمایی آسیا پاسیفیک در حالی برگزار شد که از فاطمه معتمد آریا به خاطر نقش آفرینی در فیلم «بهمن» ساخته مرتضی فرشباف در شاخه بهترین بازیگر زن تقدیر شد.

این دوره از جوایز معتبر آسیایی، فیلم «گورستان شکوه و جلال» به کارگردانی آپیچاتپونگ ویراستاکول را به عنوان بهترین فیلم انتخاب کرد. گورستان شکوه و جلال، داستان گروهی از سربازان است که دچار بیماری نادر و عجیبی می‌شوند. مستند «شهردار چینی» ساخته ژائو کی و ژائو هائو جایزه بهترین مستند بلند را از آن خود کرد و جایزه بهترین انیمیشن نیز به «خانم هاکوسای» ساخته کیچی هارا از ژاپن رسید. الکسی جرمن نیز برای ساخت فیلم «زیر ابرهای الکتریکی» به عنوان بهترین کارگردان شناخته شد و همچنین فیلم‌های «دیوانگی» ساخته امین آلپر و «زنده» به کارگردانی پارک جونگ بوم به صورت مشترک جایزه بزرگ هیئت داوران این رویداد سینمایی را از آن خود کردند.

اما در بخش بهترین بازیگری زن، پس از آن‌که کایرین کیکی برای بازی در فیلم «یک» ساخته نائومی کاواسه جایزه بهترین بازیگری را به‌دست آورد، از فاطمه معتمدآریا نیز که برای فیلم «بهمن» یکی از نامزدهای دریافت جایزه بود، تقدیر ویژه به عمل آمد. ژونگ پیونگ نیز برای بازی در فیلم «الان درست، بعداً غلط» بهترین بازیگر مرد شد.

نهمین دوره جوایز فیلم آسیا پاسیفیک که از فیلم‌های مطرح قاره آسیا و اقیانوسیه تقدیر می‌کند و امسال هم نگار جواهریان را در هیأت داوری خود داشت، در شهر بریسبن استرالیا برگزار شد.