هنروتجربه: فیلم‌برداری فیلم سینمایی «آبجی» با مدیریت محمد رسولی و به کارگردانی مرجان اشرفی‌زاده چندی پیش به پایان رسید و سینا گنجوی تدوین این اثر سینمایی را به عهده گرفته است.

فیلم «آبجی» به کارگردانی مرجان اشرفی‌زاده که نخستین تجربه بلند سینمایی او است و تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی اول مهرماه کلید خورد و پس از دوماه، فیلم‌برداری این فیلم سینمایی به پایان رسید که در حال حاضر در مرحله تدوین اولیه است.

دست‌اندرکاران این فیلم داستان آن را مادرانه می‌دانند :« داستان فیلم «آبجی» درباره طلا و عطی (آبجی) مادر و دختری است که سالیان سال است کنارهم زندگی می کنند؛ سال هایی به اندازه زندگی آبجی یعنی حدود ۵۰ سال. اما این وضعیت پایدار نیست و روزهای جدایی از راه می رسد. این جدایی در حالی اتفاق می‌افتد که «آبجی» به دلیل شرایط ویژه‌ای که دارد بسیار وابسته به مادر است و «طلا» در زمان باقی مانده به دنبال امنیتی برای آینده «آبجی» است. »

آبجی

محمد حسین قاسمی تهیه‌کننده آبجی در گفت‌وگو با سایت هنروتجربه حضور آن را در جشنواره سی‌وچهارم فیلم فجر حتمی دانست و توضیح داد:« به خوبی نمی‌توانیم آینده این فیلم را در جشنواره پیش‌بینی کنیم، زیرا امسال همکاران زیادی در جشنواره حضور دارند و به طور قطع باید آثار آن‌ها را هم ببینیم. اما مسلما این فیلم و استقبال از آن برای همه ما بسیار مهم است. باید ببینیم که چه اتفاقی خواهد افتاد. »

این تهیه‌کننده سینما با اشاره به مشارکت بنیاد سینمایی فارابی در این فیلم سینمایی گفت:« خوشبختانه با سیاست‌های جدید سازمان سینمایی سهم فارابی در مشارکت از فیلم‌ها و تعداد فیلم‌ها افزایش پیدا کرده و این مساله بسیار خوب است،اگر این فیلم‌ها بازگشت اقتصادی مناسبی داشته باشند بودجه بیشتری برای سرمایه‌گذاری آینده بنیاد در فیلم‌ فراهم می‌شود. »

 گلاب آدینه، معصومه قاسمی پور، پانته‌آ پناهی‌ها، حمیدرضا آذرنگ، شیرین یزدان‌بخش، بابک حمیدیان، سیاوش چراغی پور،علی استادی، احسان امانی، مهسا مهجور، مریم داننده، آرمینه زیتونچیان، ادمند ملکیان، ناهید طباطبایی، سیمون باغداساریان، آرتوریت زهرابیان، هانیه سعیدی، میترا محمدی، مقمیک صدقیان و مانی شاهوار (بازیگر خردسال) ار جمله بازیگران فیلم «آبجی» هستند.

همچنین از عوامل فیلم می‌توان به عباس رستگار (مدیر صدابرداری)، امید عاشوری (صدابردار)، وحید آقایی (دستیار صدابردار)، سینا گنجوی (تدوین‌گر)، فرحناز نادری (طراح صحنه و لباس)، مهرداد میرکیانی (طراح چهره‌پردازی)، سید روزبه سجادی حسینی (مدیر برنامه‌ریزی و دستیار اول کارگردان)، فرید ناظر فصیحی (مدیر جلوه‌های ویژه کامپیوتری)، آرش آقابیک (مدیر جلوه‌های ویژه میدانی)، نائله شریفی (منشی صحنه)، الهام حسامی (کارگردان فیلم مستند پشت صحنه)، امیر یمینی (مدیر تدارکات)، پریسا ساسانی با همکاری نغمه دانش (مشاور رسانه‌ای) اشاره کرد.

فیلم‌نامه «آبجی» توسط مرجان اشرفی زاده، ناهید طباطبایی و علی اصغری (کارگاه قلم) نوشته شده است.

آبجی