هنر و تجربه: ماهنامه سینمایی کایه‌دوسینما، فیلم «مادر من» به کارگردانی نانی مورتی را در صدر فهرست ده فیلم برتر سال ۲۰۱۵ قرار داد.

«مادرمن» اولین بار در بخش مسابقه جشنواره کن امسال به نمایش درآمد؛ این فیلم مرگ یک مادر و اتفاقاتی که پس از آن در یک خانواده رخ می‌دهد را مورد کندوکاو قرار می‌دهد و به گفته خود مورتی، با الهام از تجربه واقعی این فیلم‌ساز ساخته شده است. در مادر من، مورتی، مارگریتا بویی و جان تورتورو نقش آفرینی کرده‌اند. در فهرست کایه دو سینما، «گورستان شکوه و جلال» آپیچاتپونگ ویراستاکول و «در سایه زنان» فیلیپ گارل که این دو نیز در جشنواره کن حاضر بودند، به عنوان فیلم‌های دوم و سوم انتخاب شده‌اند.
فهرست کامل فیلم‌های برتر سال ۲۰۱۵ به انتخاب کایه دو سینما به شرح زیر هستند:
۱- «مادر من» نانی مورتی ۲- «گورستان شکوه و جلال»، آپیچاتپونگ ویراستاکول ۳- «در سایه زنان» فیلیپ گارل ۴ – «بوی ما» لری کلارک  ۵- «مکس دیوانه: جاده خشم» جورج میلر ۶- «جااوجا»(Jauja) لیساندرو آلونسو ۷- «خشونت ذاتی» پل توماس اندرسون ۸-«شب‌های عربی» میگوئل گومز ۹- «تابستان سانگایل» آلانته کاوایته ۱۰- «سفر به ساحل» کیوشی کوروساوا

ماهنامه کایه دو سینما که در دهه ۵۰ میلادی در فرانسه راه‌اندازی شده در حالی فیلم‌های برتر به انتخاب خود را انتخاب کرد که روز گذشته نشریه انگلیسی سایت‌اندساوند نیز فهرست ۲۰ فیلم برتر سال را منتشر کرده‌بود.