هنر و تجربه: پنجاه و پنجمین آیین دیدار فیلم‌های گروه هنر و تجربه، شنبه شب ۷ آذرماه با نمایش فیلم سینمایی «خواب تلخ» به کارگردانی محسن امیریوسفی برگزار شد. این مراسم با حضور عوامل فیلم و جمع زیادی از هنرمندان در سینما فرهنگ برگزار شد.

از جمله مهمانان حاضر در این مراسم، محمد بهشتی، علیرضا تابش، لیلی گلستان، حمید فرخ‌نژاد، محمود کلاری، رضا بابک، علیرضا داوودنژاد، ابوالحسن داوودی، خسرو معصومی، محمدرضا دلپاک، فرشته طائرپور، هوشنگ گلمکانی، حبیب رضایی، صابر ابر، سروش صحت، سامان سالور، بهرام توکلی، علیرضا امینی، لاله اسکندری، مصطفی آل احمد،‌ سیف الله صمدیان، بابک کریمی،‌ بزرگمهر حسین‌پور، امیرمهدی ژوله، پوریا عالمی، علی تبریزی، احسان کرمی، علی کریم، محمد رسولی، مجید گرجیان، علی اصغر کشانی،‌ آناهیتا نعمتی بودند.

پس از برگزاری مراسم امضای پوستر مهمانان برای تماشای فیلم وارد سالن شدند و جواد یحیوی به عنوان مجری مراسم روی صحنه حاضر شد و به سینماگران و هنرمندانی که در مراسم حضور داشتند خیر مقدم گفت.

او با اشاره به اکران عمومی فیلم «خواب تلخ« پس از گذشت دوازده سال از تولید آن گفت:« دوازده سال عمر کمی نیست برای آنکه فیلمساز جوانی که تازه به دنیای حرفه‌ای پا گذاشته است از نقد و نگاه و نظر همکاران خودش محروم بماند تا قدم‌های بعدی را  محکم‌تر بگذارد.» او با تاکید بر اینکه محسن امیریوسفی پس از خواب تلخ باز هم به تجربیات خودش ادامه داده گفت:« امروز ،بعد از آنکه فیلم خواب تلخ این شانس را از دست داده بود که با جامعه خودش ارتباط برقرار کند ما به هیجان می‌آییم و  با لحظاتی شگفت‌انگیز و فوق‌العاده در اکران آن مواجه‌ایم.»

یحیوی سپس از محسن امیریوسفی دعوت کرد تا به روی صحنه بیاید و با حاضرین صحبت کند. امیریوسفی گفت:« همانطور که در نشست مطبوعاتی فیلم گفتم سعی می‌کنم فکر کنم من محسن، ۳۲ ساله هستم در سال ۸۲ و همه چیز خوب است و اتفاقی نیفتاده. سعی می‌کنم ۱۲ سالی را که گذشت تجربه و درسی برای خودم بدانم و خوشحالی امشب را نیمه پر لیوان ببینم که اکران فیلم و دیده شدن آن توسط مردم داخل ایران است. اتفاقی که هر فیلمی بابد برایش بیفتد.»

او با یاد کردن از عوامل فیلمش افزود:« یک سری از عوامل فیلم اینجا حضور دارند، یک سری خارج از این سالن هستند و یک سری خارج از این دنیا و فوت کرده‌اند متاسفانه؛ که این هم تلخ است و هم طنز. امیدوارم خداوند یکی دو نفری را که فوت کردند و نماندند تا این فیلم را ببینند رحمت کند و خداوند رحمت کند کسانی را هم که ۱۲ سال جلوی دیده شدن این فیلم را گرفتند.» و سپس از  حاضرین خواست تا عوامل حاضر در سالن یعنی محمدرضا دلپاک و  حسین مهدوی (صداگذاران فیلم)، حسین قوچیان (صدابردار)، بایرام فضلی (مدیر فیلمبرداری)، سهیل رحیمی و ابراهیم قپاندار (دستیاران کارگردان) و مهناز محمدی (برنامه ریز) را مورد تشویق قرار دهند.

امیریوسفی در پایان اظهار امیدواری کرد با صبوری و تعامل هرچه بیشتر برای سینمای غیر دولتی و غیر تجاری اتفاقات بهتری بیفتد.

آیین دیدار خواب تلخ

تابش و بهشتی ،آیین دیدار خواب تلخ

کلاری - صمدیان آیین دیدار خواب تلخ

عکس : یاسمن ظهورطلب