هنر و تجربه: جوایز فیلم مستقل گاتهام، امسال در بیست و پنجمین دوره خود، علاوه بر پرداختن به سینمای مستقل، سریال‌های اینترنتی مستقل را هم بررسی کرده و به تلویزیون هم بها می‌دهد.

در طی ۲۴ سال گذشته جوایز گاتهام که در نیویورک برگزار می‌شود فیلم‌های مستقل برتر را مورد تقدیر قرار می‌داده و حالا در اقدامی جدید، درهای خود را به روی تلویزیون و اینترنت هم باز کرده و فرصت را برای آثار برتر در این دو رسانه هم فراهم کرده است. جوآنا ویسنته مدیر اجرایی گاتهام در مورد این تصمیم می‌گوید: «۲۵ ساله شده‌ایم و در هر سالگردی باید به این فکر کنیم که آینده چگونه است؟ در چه دوره‌ای هستیم؟ هنوز به مسیر درستمان ادامه می‌دهیم؟ چطور می‌توانیم به مأموریت خود درست عمل کنیم و نسبت به سینمای مستقل توجه‌ و آگاهی ایجاد کنیم. به دنبال این هستیم که فیلم‌سازی مستقل را در هر مدیومی دنبال کنیم. الان زمان مناسبی برای این کار است».

نامزدهای بخش تلویزیون و اینترنت نیز مشابه پروسه انتخاب فیلم‌های سینمایی برگزار می‌شود و در دو بخش پایین‌تر از ۲۰ دقیقه و بیش از ۳۰ دقیقه، سریال‌های مستقلی که بین تاریخ اول سپتامبر ۲۰۱۴ تا ۳۱ آگوست ۲۰۱۵ ساخته شده‌اند با هم رقابت می‌کنند. از جمله سریال‌های موردنظر می‌توان به «شفاف»، «کیمی اشمیت شکست‌ناپذیر»، «غیرواقعی» و «آقای روبات» اشاره کرد.

بیست و پنجمین دوره جوایز گاتهام روز ۳۰ نوامبر (۹ آذر) برگزار می‌شود.

 

برچسب‌ها: