هنر و تجربه: فیلم «رقص خاک» ساخته ابوالفضل جلیلی که محصول ۱۳۷۰ است به زودی در سینماهای گروه هنر و تجربه اکران می‌شود.

به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه، «رقص خاک» از اواخر آذر در سینماهای گروه هنروتجربه به نمایش درمی‌آید. این فیلم که در سال ۱۳۷۰ توسط ابوالفضل جلیلی ساخته شده، درباره‌ نوجوانی به ‌نام ایلیاست که تنها و بی‌کس در کوره پزخانه‌ای قدیمی کار می‌کند. او دچار زمزمه‌ای است که گویی او را به خود فرا می‌خواند و آن‌چه او را آرام می‌کند نقش دست دختری برخشت خام است که در کوره پخته می‌شود.

لیمووا رحمانی، محمود خسروی، جمیل موسوی و…. بازیگران اصلی این فیلم هستند. ابوالفضل جلیلی در گفتگو با روابط عمومی گروه هنر و تجربه، درباره اکران این فیلم گفت: «رقص خاک عارفانه ترین فیلم من بود و بسیار مورد بی‌مهری قرار گرفت. این فیلم هشت سال مجوز نمایش نگرفت بود.»

او درادامه درباره اکران این فیلم گفت: «از یک نظر اکران این فیلم فرصت بسیار خوبی برای علاقمندانی است که دوست دارند این فیلم را ببینند. احساس خود من درباره اکران این فیلم همانند حسی است که در دوران کودکی داشتم . در ۹سالگی من دوست داشتم که سه چرخه داشته باشم ولی پول خریدن آن را نداشتم . به سی سالگی که رسیدم پول خریدن آن را داشتم ولی دیگر سه چرخه به درد من نمی‌خورد.»

جلیلی تشکیل گروه هنر وتجربه را اقدام مناسب و مثبتی دانست و گفت: «گروه هنر وتجربه به نظرم می‌تواند محل مناسبی برای نمایش فیلم‌های متفاوت و مستقل باشد.»

برچسب‌ها: