هنر و تجربه: شماره بیستم ماه‌نامه هنر و تجربه منتشر شد. این ماهنامه که در سینماهای گروه هنر و تجربه به صورت رایگان توزیع می‌شود، در ۱۳۵ صفحه منتشر شده است و به نقد فیلم‌های اکران شده در گروه هنر و تجربه، مصاحبه با کارگردان‌های این فیلم‌ها و گزارش‌های مختلفی از جلسات نقد و بررسی، آیین دیدار با عوامل فیلم‌ها و مسائل مربوط به این گروه سینمایی می‌پردازد.

این شماره از ماهنامه با طرحی از هما روستا و حمید سمندریان آغاز شده است. این طرح را حسین صافی به مناسبت اکران فیلم مستند «حمیدِ هما» کشیده است. به روال شماره‌های قبل گزارش‌هایی از جلسات نقد و بررسی فیلم‌ها در تهران و مشهد و اصفهان و همچنین جلسات آیین دیدار با عوامل فیلم ارائه شده است. گفت‌وگوی سحر عصرآزاد با بهتاش صناعی‌ها کارگردان «احتمال باران اسیدی»، امیرحسین ثنایی با محمدعلی سجادی کارگردان مستند «حمیدِ هما» و علیرضا حسن‌خانی با امیر عزیزی کارگردان «موقت» سه گفتگوی بلند این شماره از ماه‌نامه هستند. در ادامه نقدهایی درباره فیلم‌های در حال اکران گروه هنر و تجربه منتشر شده‌است. در این شماره ایلیا محمدی‌نیا و خسرو دهقان به فیلم «ملف گند» پرداخته‌اند و دکتر ناصر فکوهی با الهام از فیلم نوشتاری بلند نوشته است. محمدرضا مقدسیان و علیرضا نراقی درباره «احتمال باران اسیدی»، نزهت بادی درباره «موقت»، محمدرضا مقدسیان، علیرضا نراقی و نیوشا صدر درباره مستند «حمیدِ هما»، علیرضا نراقی، علیرضا حسن‌خانی و مهدی نادری «باز هم سیب داری؟»، پدرام اکبری «آزادراه» و سیدرضا صائمی درباره «دلتا ایکس» نوشته‌اند. علاوه بر این نقدها، محمد تاجیک نیز روایتی از زندگی ۱۲ ساله دور از پرده فیلم «خواب تلخ» نوشته است.
رضا فیاضی درباره فیلم سینمایی «دلتا ایکس» و آهو خردمند درباره مستند «حمیدِ هما» نوشته‌هایی شخصی در این شماره از مجله دارند. در این شماره از مجله هم بخشی به نام فیلم کالت اضافه شده است که باز هم به یک فیلم کالت ایرانی و یک فیلم خارجی می‌پردازد. فیلم ایرانی انتخاب شده «پنجره» ساخته مرحوم جلال مقدم است و «مگس» ساخته دیوید کراننبرگ فیلم کالت خراجی این شماره است. نویسنده این مطالب پوریا ذوالفقاری است.
در این شماره از ماهنامه دو گزارش نیز به چاپ رسیده است. زهرا نجفی گزارشی از انعکاس هنر و تجربه در صدا و سیما تهیه کرده است و احمدرضا غنی در گزارشی دیگر به نقش دانشکده‌های سینمایی در تولید فیلم‌های تجربه‌گرا می‌پردازد.
تاریخچه سینمای مستقل آمریکا به قلم حسین عیدی‌زاده و معرفی جشنواره‌های مستقلی مثل جشنواره فیلم تفلیس و  مروری بر مکاتب سینمایی که این شماره به رئالیسم اختصاص دارد، از دیگر بخش‌های شماره بیستم ماهنامه هنر و تجربه هستند.

نسخه pdf ماهنامه هنر و تجربه هم اکنون روی سایت هنروتجربه در دسترس علاقه‌‏مندان است.