هنر و تجربه: جشنواره فیلم دوبی با تکمیل کردن فیلم‌های بخش‌های مختلف‌اش از ۹ دسامبر امسال آغاز به کار می‌کند.

دوازدهمین دوره جشنواره فیلم دوبی، پس از آن‌که اعلام کرد فیلم «اتاق» لنی آبراهامسون را به عنوان افتتاحیه به نمایش درمی‌آورد، فهرست کامل فیلم‌های خود را معرفی کرد که «بزرگمرد کوچک» به کارگردانی آدام مک‌کی را هم در روز ۱۶ دسامبر در اختتامیه خود به نمایش درمی‌آورد.

فستیوال دوبی که هر ساله مهمانان سینماگر سرشناسی را دعوت می‌کند و فیلم‌های مطرح جشنواره‌های بزرگ را برای قسمت‌های مختلف خود انتخاب می‌کند امسال آثاری نظیر «بازگشت» آلخاندرو آمنابار، «در مرکز توجه» تام مک کارتی، «بت» ساخته هانی ابواسد از فلسطین، آخرین فیلم بازیگر مصری فقید، عمر شریف، با نام «۱۰۰۱ اختراع و دنیای ابن الحیطام» ساخته احمد سلیم، «تیتی» رام ردی بهترین فیلم جشنواره بمبئی، سه گانه «شب‌های عربی» میگوئل گومز و چندین فیلم دیگر را به نمایش درمی‌آورد.

دو فیلم ایرانی نیز در بخش سینمای جهان دوبی حضور دارند. «مردی که اسب شد» ساخته امیرحسین ثقفی و فیلم «چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت» اولین ساخته وحید جلیلوند نیز پس از موفقیت در جشنواره ونیز، در بخش سینمای جهان دوبی در کنار آثار بین‌المللی حضور دارند.

پس از آن که در ماه می جشنواره فیلم ابوظبی، اعلام کرد که پس از هشت دوره، دیگر برگزار نمی‌شود، حالا فستیوال دوبی بزرگ‌ترین جشنواره فیلم کشورهای عربی به حساب می‌آید. دوازدهمین دوره جشنواره فیلم دوبی، از ۹ تا ۱۶ دسامبر(۱۸ تا ۲۵ آذر) در امارات برگزار می‌شود.