هنر و تجربه: جی.جی آبرامز کارگردان آمریکایی سازنده «سوپر ۸» و سری فیلم‌های «سفرهای ستاره‌ای» که از طرفداران سفت و سخت سینمای نگاتیو است، اخیرا در مصاحبه‌ای از تأثیراتی که از سینمای ترنس مالیک،جان فورد و آکیرا کوروساوا در فیلم‌سازی‌اش می‌گیرد، سخن گفته است.

این فیلم‌ساز ۴۹ ساله که با نشان دادن نبوغ خود در سریال‌های «نام مستعار» و «گمشده»، قدم به دنیای سینما گذاشت، اذعان کرده که قبل از آماده شدن برای ساخت فیلم‌هایش از جمله «جنگ ستارگان»، فیلم‌های سه کارگردان بزرگ و جریان‌ساز سینمای جهان را تماشا می‌کند و اعتقاد دارد که جورج لوکاس هم برای خلق نسخه «جنگ‌ ستارگان» خود تحت تأثیر این فیلم‌سازان بوده است.

آبرامز می‌گوید: «اعتماد به نفس و اطمینانی که جان فورد در وسترن‌هایش دارد و تنظیم و طراحی دقیق حرکات به همراه ترکیب بصری کوروساوا در «بلندی و پستی»، و هم‌چنین سکون و بی‌حرکتی تأثیرگذار و قدرتمند ترنس مالیک به من الهام می‌بخشند». این کارگردان رویاپرداز الهام از سبک استفاده از تصویر توسط سه کارگردان مدنظرش را خصوصاً در فیلم آخر خود «نیروها برمی‌خیزند» پررنگ می‌داند و ارائه خلاقیت در استفاده از شیوه «کمتر نشان دادن» را منتهی به افزایش کیفیت و ارجینال بودن فیلم سینمایی می‌داند.

«جنگ ستارگان: نیروها برمی‌خیزند» آخرین فیلم آبرامز روز ۱۸ دسامبر در سینماهای آمریکا به نمایش درمی‌آید.