هنر و تجربه: ژیل ژاکوب، رئیس سابق جشنواره فیلم کن، با برگزاری جوایز فیلم «لوئی دلوک» که هفت فیلم برای کسب جایزه آن با یکدیگر رقابت می‌کنند، فصل جوایز سینمایی کشور فرانسه را استارت می‌زند.

این جوایز که به اسم لوئی دلوک، فیلم‌ساز قدیمی فرانسوی نام‌گذاری شده، فیلم «رروزهای طلایی من» ساخته آرنو دپلشن، «اقدام یک مرد» ساخته استیفن فریرز و برنده جایزه بهترین بازیگری کن، «مارگریت» زاویه جیانولی، «فرار شیرین» برونو پودالیدس، «تصویر یک هنرمند» ساخته آنتونیو بارائو، «فاطیما» به کارگردانی فیلیپ فاکو و «تصویر گمشده» ریتی پان فیلم‌هایی هستند که نامزد جایزه «لوئی دلوک» سال ۲۰۱۵ هستند. از غایبان سرشناس این فهرست می‌توان به فیلم «دیپان» ساخته ژاک اودیار، برنده نخل طلای امسال جشنواره کن نام برد.

«موستانگ» به کارگردانی دنیز گامزه ارگوون که امسال نماینده سینمای فرانسه در جوایز اسکار است به همراه فیلم «جبهه واکهان» کلمنت کوگیتوره هم از مهمترین فیلم‌هایی هستند که برای کسب عنوان بهترین فیلم اول در جوایز فیلم «لوئی دلوک»  به نمایش درمی‌آیند. جوایز لوئی دلوک از حضور «ژیل ژاکوب» که ۱۵ سال ریاست جشنواره فیلم کن را برعهده داشته، در راس این رویداد سینمایی بهره می‌برد. اعضای هیئت داوران این جوایز را منتقدین سینمای فرانسه تشکیل می‌دهند.

 

برچسب‌ها: