هنر و تجربه: هفته مرور بر سینمای مسعود کیمیایی فیلم‌ساز قدیمی سینما، یک بار دیگر او را روی جلد روزنامه‌ها برد و کیمیایی خبر اول سایت‌های سینمایی شد. اما در بین فیلم‌های هنر و تجربه هم  یک فیلم قدیمی‌ از بقیه خبرسازتر بود. برگزاری مراسم آیین دیدار با عوامل فیلم سینمایی «خواب تلخ» در مطبوعات انعکاس فراوان یافت. بیشتر روزنامه‌های روز دوشنبه ۹ آذر ۹۴ به قسمتی از حرف‌های محسن امیریوسفی توجه نشان داده بودند که گفته بود: «خدا رحمت کند کسانی را که ۱۲ سال جلوی اکران خواب تلخ را گرفتند.»

خبر دیگر مرتبط با گروه هنر و تجربه، به اکران شدن یکی از فیلم‌های ابوالفضل جلیلی در این گروه مربوط می‌شود. «رقص خاک» بعد از ۲۴ سال در هنر و تجربه اکران می‌شود و بسیاری از مطبوعات از اکران این فیلم با تیتر «طلسم اکران نشدن فیلم‌های ابوالفضل جلیلی شکست» یاد کردند. روزنامه هنرمند هم خبر برگزاری جلسه نقد و بررسی فیلم «پرویز» را منتشر کرده است.

در صفحه هنری روزنامه شرق نقدی به قلم سحر عصرآزاد با عنوان «یک مستندپرتره بدون ساختار» درباره فیلم حمیدِهما به کارگردانی محمد علی سجادی به چاپ رسیده است. در قسمتی از این نقد آمده است: «همان‌طور که اشاره شد، بخش اعظم این فیلم مانند مستندهای پرتره و پرتره‌نگاری‌ها که در گفت‌وگو با سوژه یا افراد پیرامونی شکل می‌گیرند، گفت‌وگوی رودررو با بانو روستا است. حضور لبخنده نیز به‌منظور ایجاد فضایی صمیمانه برای حرکتی فراتر از گفت‌وگوهای کلیشه‌ای و اطلاعاتی که همواره حضور دوربین سنگینی می‌کند، کارکرد پیدا کرده است. همچنین برخی یادآوری‌ها و تأکیدها و حتی خط‌وربط‌دادن به این خاطرات به‌گونه‌ای که در قالب یک مستندپرتره جذاب جای بگیرند، با حضور حمید لبخنده تأمین شده است.اما نکته اینجاست که سجادی نتوانسته از موقعیتی که خودش با ظرافت چیده، برای رسیدن به یک مستند سروشکل‌دار و جذاب بهره ببرد چراکه فیلم طراحی و ساختاری خاص برای کنار هم‌ قراردادن این خاطرات شفاهی و چیدمان هنرمندانه و هدفمند این گفت‌وگوها ندارد.»