هنر و تجربه: کیارش اسدی‌زاده کارگردان جوانی که پیش از این فیلم اول او «گس» در گروه هنر و تجربه اکران شده بود و حالا «شکاف» دومین فیلم او در انتظار اکران است در متن کوتاهی که در هفته نامه چلچراغ منتشر شده  فیلم «احتمال باران اسیدی» ساخته فیلم‌ساز هم‌نسلش بهتاش صناعی‌ها را تحسین کرده است. متن یادداشت کیارش اسدی‌زاده در زیر می‌آید:

«من منتقد نیستم، یک سینماگر و یک تماشاگر حرفه‌ای سینما هستم پس برخلاف منتقدین خوب می‌دونم که در سالن سینما باید خودم رو فارغ از هر نوع پیش‌داوری و قضاوت رها کنم تا ببینم فیلم چه بلایی به سر من میاره.

احتمال باران اسیدی، فیلمی که احتمال می‌دادم در همراه کردن من با خودش موفق عمل نکنه اما واقعیت اینه که این احتمال زیر سوال رفت و تا چند ساعت پس از پایان فیلم دست از سر من برنداشت.

یک تصویر جدید از یک عاشقانه ناب، یک تصویر نجیب از حال و احوالات عاشقانه به دور از هر نوع مانیفست شبه روشن فکری با بازی درخشان و در عین حال بی‌تکلف شمس لنگرودی و مریم مقدم در زیر سایه کارگردانی سنجیده و فکرشده بهتاش صناعی‌ها و البته فیلم‌نامه‌ای در ظاهر ساده ولی با جزئیات فراوان .

با سکانس‌های زیادی از احتمال باران اسیدی می‌توان طعم عشق را تجربه کرد، می‌توان با عشق به تماشایش نشست و با عشق از سالن سینما خارج شد.»