هنر و تجربه: محمد حیدری دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر طی حکمی مرتضی رزاق کریمی را به عنوان مسوول بخش مستند سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر منصوب کرد.

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی سی‌و چهارمین جشنواره فیلم فجر، در حکم محمد حیدری آمده است:

«جناب آقای مرتضی رزاق کریمی
اگر بپذیریم که سینما آینه تمام نمای فرهنگ و هویت یک جامعه است، سینمای مستند حساس ترین و شفاف ترین بخش این آینه برای انعکاس واقعیت ها به حساب می آید. چنین بخش پر اهمیتی از جشنواره فیلم فجر نیازمند تجربیات ارزشمند حضرتعالی در این حوزه است. به همین سبب طی این حکم مسوولیت بخش مستند جشنواره سی و چهارم فیلم فجر به جنابعالی سپرده می شود. از خداوند متعال توفیق روز افزون را برای شما خواستارم.»

مرتضی رزاق کریمی متولد ۱۳۴۲ دانش آموخته رشته اقتصاد است. او از سال ۱۳۷۱ با تاسیس دگا فیلم تهیه و تولید فیلم‌های مستند و داستانی در ایران و همکاری در تولیدات مستند با کشورهای اروپایی به ویژه اتریش را آغاز کرد.
حضور در هیات داوری بخش مستند هشتمین دوره جشن خانه سینما، هیات انتخاب جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران ، عضویت در هیات داوری اولین دوره جایزه بزرگ شهید آوینی، عضویت در هیات داوری بخش مستند و بخش سینمایی یازدهمین دوره جشن خانه سینما، عضویت در هیات انتخاب نخستین دوره جشنواره مستند سینما حقیقت، عضویت در هیات انتخاب فیلم ایرانی آکادمی اسکار، معاون فرهنگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، عضو پژوهشکده سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عضو هیات انتخاب بخش سینمای ایران در بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجراز جمله فعالیت‌های فرهنگی او است.
رزاق کریمی تهیه کنندگی آثار مستند و سینمایی هم‌چون مجموعه ۵ قسمتی «خاطراتی برای تمام فصول»، مجموعه ۲۸ قسمتی «خانواده در ایران» با ۱۰ کارگردان از سه نسل سینمــای ایــران ، «سفــر به شرق ناشناخته» به کارگردانی ولفگانگ تالر ، «سفرنامــه تاورنــیه» (تولید مشترک با سوئیس) به کارگردانی فیلیپ نیکوله، مستند «کریستین»، مستند «لاله و لادن»، «یاد و یادگــار»، «این زن حرف نمی‌زند»، «چه کسی امیـر را کشت» و «حس پنهـان» بر عهده داشته است.