هنر و تجربه: شصت و ششمین جشنواره بین‌المللی برلین خرس طلای افتخاری خود را به مایکل بالهاوس به پاس یک عمر دستاورد هنری او در زمینه فیلم‌برداری اهدا می‌کند.

فیلم‌بردار نامزد سه اسکار که تاکنون ۷ همکاری با مارتین اسکورسیزی داشته و در چندین فیلم از کارگردانان مطرحی همچون فرانسیس فورد کاپولا، رابرت ردفورد، مایک نیکولز ، ولفگانگ پترسون و … داشته در جشنواره برلین امسال قبل از دریافت خرس طلا، شاهد اکران ۱۰ فیلم از میان پروژه‌هایی که فیلم‌برداری کرده خواهد بود.

بالهاوس رییس گروه داوران بخش بین الملل فستیوال برلین در سال ۱۹۹۰ بود و جایزه دوربین طلایی برلین را نیز سال ۲۰۰۶ برای تاثیرگذاری‌اش بر صنعت سینما دریافت کرد. آخرین فیلم‌برداری او در سینمای آمریکا به سال ۲۰۰۶ و فیلم «مرحوم» برمی‌گردد که امکان دارد این همکاری بین بالهاوس- اسکورسیزی سال بعد در فیلم «سیناترا» تکرار شود.گفتنی است بالهاوس در طول عمر حرفه‌ای خود تصویربرداری حدود ۱۳۰ فیلم در عرصه سینما و تلویزیون را بر عهده گرفته است.

شصت و ششمین جشنواره بین‌المللی برلین از ۱۱ تا ۲۱ فوریه(۲۲ بهمن تا ۲ اسفند) برگزار شده و جایزه بالهاوس در تاریخ ۱۸ فوریه همراه با نمایش فیلم «دار و دسته‌های نیویورکی» که سال ۲۰۰۳ در بخش خارج از مسابقه برلیناله به نمایش درآمده بود، به وی اهدا می‌شود.