هنر و تجربه: بیست و پنجمین دوره جوایز فیلم مستقل گاتهام با اهدای جوایز خود به بهترین آثار سینمای مستقل در سال گذشته، فیلم «در مرکز توجه» تام مک کارتی را به عنوان بهترین فیلم سال معرفی کرد.

«در مرکز توجه» موضوع واقعی پرده‌برداری روزنامه بوستون گلوب آمریکا از رسوایی جنسی یکی از کلیساهای کاتولیک را به تصویر کشیده است. مایکل کیتون،مارک روفالو و ریچل مک‌آدامز در این اثر سینمایی نقش آفرینی کرده‌اند. در مرکز توجه همچنین جایزه بهترین فیلم‌نامه را هم به خود اختصاص داد. در بخش بهترین مستند نیز، فیلم «نگاه سکوت» جاشوآ اوپن هایمر جایزه گرفت. نگاه سکوت، اوضاع اجتماعی کشور اندونزی و کشتار دسته‌جمعی سال ۱۹۶۵ میلادی در این کشور جنوب شرقی آسیا را بررسی می‌کند. جوناس کارپیگانو هم برای «مدیترانه» عنوان بهترین کارگردان را تصاحب کرد.

جوایز فیلم مستقل گاتهام، امسال علاوه بر پرداختن به سینمای مستقل، به سریال‌های تلویزیونی و اینترنتی مستقل هم بها داده و از «آقای روبات» در بخش سریال‌های بلند تقدیر کرد. اما پل دانو برای فیلم «عشق و رحم» و بل پاولی برای «خاطرات یک دختر نوجوان»، به ترتیب بهترین بازیگر مرد و زن نقش اول جوایز گاتهام شدند. فیلم «نارنگی» ساخته شان بیکر هم که به عنوان اولین فیلم بلند سینمایی‌‌ای که با گوشی آیفون فیلم‌برداری شده جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطبان را به دست آورد.

بیست و پنجمین دوره جوایز گاتهام شب گذشته ۳۰ نوامبر برگزار شد.