هنر و تجربه: «درود بر سزار» آخرین ساخته مشترک جوئل کوئن و اتان کوئن به عنوان فیلم افتتاحیه شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم برلین انتخاب شد.

داستان فیلم درود بر سزار در دوران عصر طلایی هالیوود و اوایل پیدایش سیستم استودیویی می‌گذرد که طی آن، یک مدیر استودیو باید به دنبال ستاره‌ فیلمش بگردد که توسط آدم‌رباها دزدیده شده‌است. جورج کلونی نقش اول فیلم را در کنار انبوهی از ستارگان از جمله جاش برولین، آلدن ارنریچ، رالف فینس، جونا هیل، اسکارلت جوهانسون، فرانسیس مک دورمند، تیلدا سوئینتون و چنینگ تتوم بازی می‌کند.

برادران کوئن در سال ۲۰۱۱ نیز یک‌بار دیگر با فیلم «شجاعت واقعی» جشنواره فیلم برلین را افتتاح کرده بودند. دیتر کاسلیک مدیر برلین حضور مجدد این دو کارگردان را در افتتاحیه شگفت‌انگیز خواند و گفت: «طنز آن‌ها، شخصیت‌پردازی منحصر به‌فرد و تبحرشان در روایت، جذب مخاطب را تضمین می‌کند». «درود بر سزار» قرار است تا روز ۵ فوریه توسط کمپانی یونیورسال پیکچرز در سینماهای آمریکا اکران شود.

شصت‌و‌ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین از  ۱۱ تا ۲۱ فوریه ۲۰۱۶ (۲۲ بهمن تا ۲ اسفند) به ریاست مریل استریپ بر هیأت داوری برگزار می‌شود.