هنر و تجربه:‌ سه فیلم بلند، ۱۱ چیدمان، ۳۰ فیلم با فرصت تجربه واقعیت مجازی و یک اجرای زنده در قسمت «مرزهای نوین» (New Frontier) جشنواره فیلم ساندنس به نمایش درمی‌آیند.

یک روز پس از آنکه فهرست فیلم‌های بخش مسابقه سی و سومین جشنواره فیلم ساندنس اعلام شد، آثار بخش جنبی New frontier که هر ساله به تجربه‌های جدید در حوزه فیلم‌سازی و نمایش می‌پردازد هم معرفی شدند. در این بخش که دهمین سال خود را می‌گذراند سه فیلم «فیلم‌بردار» کریستن جانسون، «داستان‌های اخلاقی» دبورا استراتمن، «یادداشت‌های برای نابینایی» پیتر میدلستون به نمایش درمی‌آیند و یک پرفورمنس با نام «ناری» ساخته جینجر شانکار هم به اجرا می‌رود.

شاری فریلوت، مدیر بخش New Frontier ساندنس توضیح می‌دهد: «امسال در این بخش تجربه بی‌بدیلی برای مخاطبین فراهم می‌شود که آنها را به فضاهای ناشناخته می‌برد و ذهن و بدن آنها را درگیر می‌کند». همچنین حضور ۱۱ اثر چیدمان (Installation) به همراه ۳۰ فیلم که محیط واقعیت مجازی را برای تماشاگر فراهم می‌کنند از دیگر برنامه‌های بخش جنبی ساندنس است؛ دیدن فیلم «مریخی» آخرین ساخته ریدلی اسکات از نقطه نظر اول شخص(به جای مت دیمون) و دیدن فضای مریخ از نگاه او هم در بخش واقعیت مجازی حضور دارد.

سی و سومین دوره جشنواره ساندنس از ۲۱ تا ۳۱ ژانویه (اول تا یازدهم بهمن) در ایالت یوتای آمریکا برگزار می‌شود.

 

برچسب‌ها: