هنر و تجربه: جلسه نمایش و نقد و بررسی فیلم مستند «حمیدِ هما» کاری از محمدعلی سجادی روز یکشنبه ۱۵ آذرماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

در ادامه جلسات نقد و بررسی فیلم‌های به نمایش درآمده در گروه هنر و تجربه، خانه هنرمندان تهران میزبان «حمیدِ هما» است. فیلمی که به زندگی و آثار زوج شناخته شده عرصه تئاتر، حمید سمندریان و هما روستا، از زبان هما روستا می‌پردازد. در این جلسه ابتدا از ساعت ۱۸ فیلم به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت ۱۹:۳۰ جلسه نقد و بررسی با حضور محمدعلی سجادی کارگردان فیلم و محمدرضا مقدسیان به عنوان منتقد برگزار می‌شود.

در مستند «حمیدِ هما» زندگی و آثار هما روستا در مصاحبه‌ای بلند با او مرور می‌شود. زندگی‌ای که با حمید سمندریان و آثارش پیوند خورده است. سجادی درباره این مستند می‌گوید: «نکوداشتِ هما در زمستان ۹۲ بهانه‌ خوبی شد تا او را جلوی دوربین بنشانم و در فرصتی شش روزه، به همراه حمید لبخنده، دوست دیرینه‌ام زندگی و کار هما را واکاوی کنیم، سپس در تداومش تا به همین اکنون، درگیر تدوین و تکمیل این فیلم بی‌چیز که خیلی چیزها از این دو عزیز دارد بشوم آن هم در دو نسخه چهارساعته و صد و یک دقیقه‌ای.»

برچسب‌ها: