هنروتجربه: فیلم «رو به رو» به کارگردانی رایا نصیری در مرحله تدوین نهایی قرار گرفت.

فیلم «رو به رو»  نخستین ساخته بلند سینمایی رایا نصیری، بعد از گذراندن دو ماه پیش تولید و سی و دو جلسه فیلم‌برداری، در حال گذراندن مراحل نهایی تدوین توسط نیما حسندوست است. همزمان بامداد افشار به عنوان آهنگساز مشغول ساخت موسیقی فیلم است.طبق گفته مشاور رسانه‌ای این فیلم، با اتمام مرحله تدوین، فیلم جهت صداگذاری به آرش قاسمی تحویل داده خواهد شد تا برای اکران در جشنواره فجر امسال آماده شود.
رایا نصیری که پیش از این بازی در فیلم‌های کوتاه و سینمایی نظیر «پنهان»، «تنها دو بار زندگی می‌کنیم»، «صبحی دیگر»، «امتحان»، «کیسه برنج» و «چکمه» را تجربه کرده‌است. همچنین کارگردانی فیلم‌های کوتاه و مستندی چون«مضرات سیگار»، «چوب سرخ»، «یک آن»، «دخترم»، «باران»، «فرناز»، «کوچِ خاک»،«حجم فلزی»، «شهر سربی»، «خاک سرد» و … را نیز به عهده داشته است.

رایا نصیری در گفت‌وگویی با سایت هنر و تجربه درباره حال و هوای فیلمش چنین توضیح داده‌بود: «فضای کار فضای خلوتی است و فیلم رابطه یک زن و مرد که سال‌هاست با هم زندگی می‌کنند را بازنگری می‌کند. تم کار به نوعی آسیب شناسی زندگی مشترک است». او همچنین در مورد دلیل تصمیمش برای اکران این فیلم در گروه هنر و تجربه و این که آیا کارش سبک تجربی دارد یا خیر گفت: «تعریف خیلی مشخصی برای سینما تجربی قائل نیستم. ۲۲ سال است در فضای سینما کار می‌کنم و با توجه به اینکه شرایط آن را داشتم که در سینمای بدنه فیلم بسازم اما ترجیح دادم که فیلم‌نامه‌ای که دوست دارم را بسازم و به سمت سینمایی بروم که دغدغه‌مند و متفکر باشد و هدف آن تنها گیشه نباشد. فکر می‌کنم در این راه پای تجربه نیز به کارمان باز شود».

رو به رو

مهدی احمدی، رویا افشار، مرضیه وفامهر، هلیا رفایی، ملودی آرام نیا از جمله بازیگران فیلم روبه‌رو هستند. این فیلم روایت‌گر زندگی سارا است که بعد از سال‌ها در جستجو مفهوم عمیق‌تری از گذشته رنج آورش است تا شاید آینده‌اش؛ سرشار از آرامش باشد.
از دیگر عوامل  این فیلم که تهیه کنندگان آن علیرضا شادی‌زاده و مهدی شادی‌زاده هستند، می‌توان به علی محمد قاسمی (مدیر فیلم‌برداری)، حسین بشاش (صدابردار)، بامداد افشار (موسیقی)، بهرنگ دزفولی زاده (عکاس)، گیتا شکری (طراح چهره‌پردازی و لباس)، سیامک باحجب (مجری طرح)، محمد جعفرنژاد (مدیر تولید)، امیر رضایی (مدیر تدارکات)، محسن زنجانی (مدیر صحنه)، حمید ازوجی (دستیار کارگردان و برنامه‌ریز)، آسیه حیدری (منشی صحنه) و ثمینه پهلوانی‌زاده (دستیار تهیه) اشاره کرد.