هنر و تجربه: فیلم «سایه روشن» ساخته فرزاد موتمن اکران خود را از هفته آینده در گروه سینمایی هنر و تجربه آغاز می‌کند.

به گزارش روابط عمومی هنر و تجربه، سایه روشن از ۲۲ آذر در سینماهای گروه هنر وتجربه اکران خود را آغاز خواهد کرد. این فیلم داستان مرد میانسالی به نام رامین است که دچار فراموشی شده و خانمی به او کمک می‌کند که حافظه‌اش را به دست آورد.

«سایه روشن» یک تریلر عاشقانه‌ است که روایتی غیر خطی دارد و محمدرضا فروتن، شقایق فراهانی، الهه استیری و سونیا اسپهروم در آن به ایفای نقش می‌پردازند. پیمان شادمان‌فر هم فیلم‌برداری این فیلم را برعهده داشته است. موتمن این فیلم را پیش از «خداحافظی طولانی» ساخته است اما تاکنون به نمایش درنیامده بود. «سایه روشن» در جشنواره سی و دوم فیلم فجر در بخش «نوعی تجربه» شرکت کرد.

فرزاد موتمن نخستین فیلمش را در سال ۷۹ ساخت. «هفت پرده» فیلمی بود که هرچند اکران نشد اما نام موتمن را در محافل سینمایی مطرح کرد و مورد توجه منتقدان قرار گرفت. موتمن با همکاری سعید عقیقی در مقام فیلم‌نامه‌نویس دو فیلم دیگر هم ساخت که «شب‌های روشن» و «صداها» هردو فیلم‌های موفقی به شمار آمدند. او با «پوپک و مش ماشالله» تجربه‌ای در سینمای تجاری داشت و در دو سال اخیر هم «سایه روشن» و خداحافظی طولانی» را ساخته است.

 

برچسب‌ها: