هنر و تجربه:  مستند «نگاه سکوت» به کارگردانی جاشوآ اوپنهایمر جایزه بهترین فیلم مستند را از انجمن بین‌المللی فیلم مستند (IDA) دریافت کرد.

انجمن بین‌المللی مستند برای سی‌و یکمین دوره جوایز خود نام شش فیلم را به عنوان نامزدهای کسب عنوان بهترین مستند بلند سال اعلام کرده بود که از بین آن‌ها مستند «نگاه سکوت»را برگزید.نام این فیلم در فهرست ۱۵ فیلم ابتدایی اسکار برای انتخاب بهترین مستند سال نیز دیده‌می‌شود. این مستند در مورد خانواده بازمانده‌ای از نسل‌کشی سال ۱۹۶۵ در اندونزی است که حالا با یکی از قاتلین حاضر در آن فاجعه روبه‌رو می‌شوند.
«آخرین روز آزادی» ساخته مشترک دی هیبرت جونز و نومی تالیسمن هم برنده‌ جایزه بهترین مستند کوتاه انجمن مستند شد. این فیلم هم در بخش بهترین مستندهای کوتاه اسکار، در فهرست اولیه قرار دارد. جایزه‌ای با عنوان «شجاعت زیر آتش» نیز به متیو هاینمن برای فیلم «کارتل لند» به خاطر شجاعت در پرداختن به حقیقت و موضوع خطرناک کارتل‌های مواد مخدر در مکزیک تعلق گرفت.
از دیگر برندگان جوایز انجمن بین‌المللی مستند می‌توان به جوایزی چون بهترین فیلم‌برداری به آرتم ریزکوف برای «دارکوب روسی»، بهترین تدوین به جو بشنکوفسکی و برت مورگان برای «کرت کوبین : مونتاژ جهنم»، بهترین موسیقی به «بهترین دشمنان»، بهترین فیلم‌نامه به استفان رایلی برای «به من گوش بده مارلون»، جایزه دستاورد هنری به گوردن کوئین، جایزه فیلم‌ساز مستند نوظهور به لیریک کابرال و دیود فلیکس ساتکلیف اشاره کرد.

سی‌ویکمین جوایز انجمن بین‌المللی فیلم مستند با رأی عضوهای بین‌المللی خود، روز گذشته ۵ دسامبر در سالن پارامونت تئاتر لس آنجلس به برگزیدگان اهدا شد.