هنر و تجربه: کمدی ترسناک «کرامپوس» به کارگردانی مایکل دوهرتی، پرفروش‌ترین فیلم مستقل هفته گذشته شد و به جایگاه دوم کلی فروش تمامی فیلم‌ها در آمریکای شمالی رسید.

«کرامپوس» در اولین هفته اکرانش در دو هزار و ۹۰۲ سالن، ۱۶ میلیون دلار فروخت که متوسط فروشش در هر سالن پنج هزار و ۵۲۰ دلار بود. کرامپوس که با بودجه‌ای ۱۵ میلیون دلاری و با بازی آدام اسکات و تونی کالت ساخته شده داستان پسر بچه‌ای است که در روز کریسمس یک هیولا را به اشتباه به خانه‌‌شان می‌کشاند. کرامپوس در لغت و فرهنگ آمریکا به معنای هیولایی خیالی است که در روز کریسمس به سراغ بچه‌های خرابکار می‌آید.

جایگاه دوم جدول در اختیار «شب قبل» به کارگردانی جاناتان لیواین است که هفته سوم اکران خود را گذراند. شب قبل، با اکران در دو هزار و ۷۹۴ سالن سینما چهار میلیون و ۹۲۰ هزار دلار فروخت و ۳۱ میلیون دلاری شد.  در «شب قبل» که جوزف گوردون لویت و ست روگن در آن بازی می‌کنند قصه چند دوست روایت می‌شود که به دنبال فراهم کردن مقدمات میهمانی شب کریسمس هستند.

جایگاه سوم جدول هم در اختیار «در مرکز توجه» آخرین ساخته تام مک کارتی است. در مرکز توجه، در پنجمین هفته اکرانش در ۹۸۰ سالن، دو میلیون و ۹۲۶ هزار دلار فروخت و به فروش دو هزار و ۹۸۷ دلاری در هر سالن رسید. «در مرکز توجه» موضوع واقعی پرده‌برداری روزنامه بوستون گلوب آمریکا از رسوایی جنسی یکی از کلیساهای کاتولیک را به تصویر کشیده است. مایکل کیتون پس از موفقیت‌های «بردمن» نقش آفرینی در این اثر سینمایی را به عهده گرفته بود.

به ترتیب فیلم‌‌های «بروکلین» با دو میلیون و ۴۳۰ هزار دلار، «راز چشم‌هایش» با یک میلیون و ۹۵۰ هزار دلار، «خانواده کوپرها را دوست داشته باش» با یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار، «شیراک» آخرین ساخته اسپایک لی با یک میلیون و ۲۵۰ هزار دلار، «ترومبو» با ۹۵۶ هزار دلار ، «نامه‌ها» با ۸۰۲ هزار دلار و «ویکتور فرانکنشتاین» با ۷۰۷ هزار دلار فروش در رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل خارجی قرار دارند.