هنر و تجربه: حضورهای بین‌المللی فیلم جدید مجید برزگر همچنان ادامه دارد. مجید برزگر کارگردان فیلم سینمایی «یک شهروند کاملا معمولی» اعلام کرد دعوت‌نامه‌هایی برای شرکت این فیلم در جشنواره‌های خارجی دریافت کرده است.

برزگر به خبرگزاری مهر گفته است: «این فیلم که جدیدترین ساخته سینمایی من به شمار می‌رود، بعد از حضور در پنجاه و یکمین جشنواره فیلم «شیکاگو»، دعوت‌نامه‌هایی را برای شرکت در جشنواره‌های مختلف بین‌المللی دریافت کرده و قرار است به زودی در بخش سینمای جهان جشنواره فیلم «کرالا» هند شرکت کند. همچنین در این جشنواره فیلم سینمایی «ممیرو» به کارگردانی هادی محقق که تهیه کنندگی آن را برعهده دارم نیز در بخش مسابقه این جشنواره شرکت می‌کند.» جشنواره فیلم «کرالا» دو سال پیش جایزه «قرقاول طلایی» را به «پرویز» فیلم قبلی این کارگردان داده بود.
برزگر درباره حضور فیلمش در جشنواره فیلم فجر پیش‌رو هم توضیح داد: «دوست دارم «یک شهروند کاملا معمولی» در سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر حضور داشته باشد، اما نمی‌دانم قوانین این جشنواره اجازه شرکت این فیلم را به واسطه این‌که تا امروز در جشنواره‌های مختلف خارجی شرکت کرده است، می‌دهد یا خیر.»
در خلاصه داستان «یک شهروند کاملا معمولی» آمده است: آقای صفری ۸۳ ساله، کارمند بازنشسته اداره‌ پست که در شهرکی قدیمی در تهران زندگی می‌کند، پس از مرگ همسرش تنهاست. تنها پسرش که خارج از ایران است تصمیم دارد او را برای دیدار و مداوا به کانادا دعوت کند. مقدمات این سفر، زندگی آرام و معمولی او را کمی به هم می ‌ریزد.
سورن مناساکانیان بازیگر اصلی این فیلم است که سابقه حضور در تئاترهای ارمنی را دارد اما یک بازیگر حرفه‌ای نیست. در کنار او شادی کرم رودی، ناهید حدادی، اردشیر مهرآبادی، محمد باقر صفانور، سعید آبیاری، پاشا جمالی، مرتضی نفری، تقی هاتفی و محمد‌ کعبین دیگر بازیگرانی هستند که در این فیلم حضور دارند. مجید مدرسی و سعید آرمند، تهیه‌کنندگان مشترک این فیلم هستند.