هنروتجربه:آثاری از ورنرهرتزوگ و تام مک کارتی در سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم ساندنس به نمایش در می‌آید.

ورنر هرتزوگ مستندساز کهنه‌کار ۷۲ ساله آلمانی با مستندی در مورد دنیای مجازی و اینترنت با نام «LO and Behold,Reveries Of The Connected World» در بخش مستند جشنواره فیلم ساندنس شرکت می‌کند.هرتزوگ در مستند جدید خود به اکتشاف مرزها و افق‌های دنیای ارتباطات و فضاهای مجازی عصر جدید پرداخته است . پس از آنکه جشنواره ساندنس لیست فیلم‌های تکمیلی بخش‌های مختلف را اعلام کرد مشخص شد که فیلم‌ساز برنده نخل طلای کن هم در بخش مستند ساندنس حضور دارد.
آخرین فیلمی که از ورنر هرتزوگ به اکران درآمده، «ملکه صحرا» با بازی نیکول کیدمن است که در جشنواره برلین سال قبل نامزد دریافت خرس طلای بهترین فیلم بود. جشنواره بین‌المللی فیلم ساندنس، به عنوان بزرگ‌ترین آوردگاه‌ فیلم‌های مستقل جهان از ۲۱ الی فیلم «در مرکز توجه» به کارگردانی تام مک کارتی نیز که اولین بار در هفتاد و دومین جشنواره فیلم ونیز به نمایش درآمد، در سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم ساندنس حضور دارد.
این فیلم که یکی از شانس‌های برتر جوایز اسکار امسال محسوب می‌شود، تاکنون مورد توجه جشنواره‌ها و انجمن‌های سینمایی بسیاری قرار گرفته‌است.از جمله این جشنواره‌ها و جوایز می‌توان به جایزه جشنواره فیلم پالم اسپرینگز،جایزه بهترین فیلم ۲۰۱۵ از سوی انجمن منتقدان لس آنجلس،بوستون و جایزه گاتهام اشاره کرد. فیلم «در مرکز توجه» که به «افشاگر» نیز معروف است، به کارگردانی «تام مک‌کارتی» و بازی «مارک روفالو»، «مایکل کیتون» و «ریچل مک‌آدامز» داستان یکی از قدیمی‌ترین گروه‌های روزنامه‌نگاری افشاگر به نام گروه روزنامه نگاران افشاگر از روزنامه بوستون گلوب را روایت می‌کند.

جشنواره بین‌المللی فیلم ساندنس، یکی از بزرگ‌ترین آوردگاه‌های فیلم‌های مستقل جهان۲۱ الی ۳۱ ژانویه (اول تا یازدهم بهمن) در آمریکا برگزار می‌شود.