هنروتجربه: مستند «من ناصر حجازی هستم» به کارگردانی نیما طباطبایی و تهیه‌کنندگی امیر رفیعی که قرار است از ۲۳ آذرماه در گروه هنر و تجربه اکران شود، عصر روز اول جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت (یکشنبه ۲۲ آذرماه) در سالن شماره یک سینما فلسطین روی پرده می‌رود. این مستندکه به زندگی ناصر حجازی دروازه‌بان افسانه‌ای و مربی فوتبال ایران در پنج فصل می‌پردازد؛ در شب تولد او در جشنواره سینما حقیت به نمایش در می‌آید.

نیما طباطبایی کارگردان این مستند در گفت‌وگو با روابط عمومی جشنواره سینما حقیقت درباره‌ ساختار این فیلم گفت: «از آنجایی که از مسیر سینمای داستانی و قصه‌گو به سینمای مستند رسیدم، تصمیم گرفتم ساختار این مستند نیز مانند قصه‌ای برای مخاطب تعریف شود. از ابتدای شروع کار و گپ و گفت با خسرو نقیبی (نویسنده) تصمیم گرفتیم فکر بازسازی و فضاسازی را از ذهنمان دور کنیم، زیرا سینمای مستند مستقل با کمبود بودجه مواجه است و از طرفی فضاسازی نیاز به بودجه قابل توجه دارد، لذا به دنبال خط روایی مشخص بودیم تا به واسطه‌ راش‌ها و تصاویر آرشیوی بتوانیم قصه خوبی تعریف کنیم. با این روش پنج فضای متفاوت از زندگی ناصر حجازی را انتخاب کردیم. فصلی که مربوط به مرور افتخارات ایشان بود از سوی شهاب حسینی قرائت شد، فصل مربوط به دوران کودکی توسط بهرام رادان و بخش موسوم به سهراب‌کشی هم توسط پرویز پرستویی روایت شد. همچنین مسعود رایگان توانست با اطلاعاتی که داشت، مخاطبان را بمباران اطلاعاتی کند! من برای این سکانس نگران بودم و احساس می‌کردم اگر کسی فوتبالی نباشد، با دیدن این بخش فیلم سردرگم می‌شود، اما خوشبختانه با نثر روانی که خسرو نقیبی برای آن نوشت، این مشکل تا حد زیادی مرتفع شد.»
این کارگردان با اشاره به حضور فیلم در بخش مسابقه ملی جشنواره «سینماحقیقت» افزود:« امسال خوشبختانه تعداد فیلم‌های بخش مسابقه کمتر از سال گذشته است و قطعا همین امر باعث رشد کیفیت جشنواره می‌شود. در یک مسابقه همه نمی‌توانند روی سکو بروند و مستندسازان نیز از قاعده مستثنی نیستند! مستند یعنی بیان خوب واقعیت و رعایت خصوصیات ساختاری استاندارد. من بیشتر از اینکه مستندساز باشم، در حیطه سینمای داستانی فعالیت کردم، اما به عقیده من ساخت فیلم مستند و پیدا کردن خط و ربط داستانی کار ساده‌ای نیست و هر شخصی که بتواند تعادل را در این میان حفظ کند، شایسته دریافت تندیس حقیقت است.»

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۲۲ تا ۲۸ آذرماه ۱۳۹۴ در سینما فلسطین و سینما سپیده شهر تهران برگزار می‌کند.