هنر و تجربه: «هنرنامه» نام برنامه‌ای است که از پاییز امسال روی آنتن شبکه چهار سیما رفته است. هنرنامه به هنرهای تجسمی و سینما می‌پردازد و تمرکز این برنامه روی تجربه‌های جدید و هنری در زمینه نقاشی، مجسمه‌سازی، موسیقی و سینما است و در حوزه سینما معرفی و نقد و بررسی فیلم‌های هنر و تجربه را مدنظر قرار داده است.

هنرنامه هر هفته جمعه‌ها ساعت ۲۲ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود. «آتلان»، «پرویز»، «باز هم سیب داری؟ »و «یحیی سکوت نکرد» از جمله فیلم‌هایی هستند که تاکنون در این برنامه به آن‌ها پرداخته شده است و آخرین قسمت برنامه هنرنامه به فیلم سینمایی «ذوب شدن پادشاه» ساخته هوتن زنگنه‌پور اختصاص داشت. در این برنامه هرهفته یکی از فیلم‌های گروه هنر و تجربه معرفی می‌شود و با کارگردان یا بعضی عوامل آن مصاحبه می‌شود و همراه با پخش قسمت‌هایی از فیلم، نقدهایی که در ماهنامه هنر و تجربه یا سایر مجلات سینمایی منتشر شده به صورت نریشن روی تصاویر خوانده می‌شود.

محمد علی‌بازی تهیه‌کننده این برنامه در گفت‌وگو با سایت هنر و تجربه درباره هنرنامه و اهداف آن می‌گوید: «هنرنامه برنامه‌ای است درباره نقاشی، مجسمه‌سازی، موسیقی و هنرهای تجسمی. اتفاقات هنری گالری‌های تهران را پوشش می‌دهیم. این برنامه با رویکرد کاملا تخصصی به هنرهای تجسمی می‌پردازد و هم هدف اطلاع‌رسانی دارد هم به نقد آثار و جریان‌های روز این حوزه توجه می‌کند. یک آیتم از برنامه ما هم به سینما اختصاص دارد که در آن فیلم‌های هنر و تجربه معرفی و نقد می‌شود. در نظر داریم برنامه‌های هنرنامه را با گروه هنر و تجربه هماهنگ‌تر کنیم و به فیلم‌های جدیدتر این گروه بپردازیم چون فعلا وقتی به فیلم‌ها می‌رسیم که اواخر اکران آن‌ها است. فعلا قصدی برای پرداختن به اکران عمومی سینما نداریم و بیشتر روی تجربه‌های جدید سینمایی تمرکز داریم.»

برچسب‌ها: