هنر و تجربه: گروه هنروتجربه فیلم «ایستگاه مرکزی» موفق‌ترین ساخته والتر سالس، فیلم‌ساز مطرح برزیلی را روز پنج‌شنبه ۲۶ آذر در سالن نمایش موزه سینما به نمایش درمی‌آورد.

فیلم «ایستگاه مرکزی» به کارگردانی سالس در سال ۱۹۹۸ توانست دو نامزدی اسکار در شاخه‌های بهترین فیلم خارجی و بهترین بازیگر نقش اول زن (که برای اولین بار یک بازیگر زن لاتین برای آن نامزد اسکار می‌شد) به دست آورد. «ایستگاه مرکزی» که نام آن از ایستگاه اصلی قطار در ریو دو ژانیرو گرفته شده ، همچنین علاوه بر کسب خرس طلای برلین و جایزه کلیسای جهانی جشنواره کن، بهترین فیلم خارجی جوایز گلدن گلوب شناخته شد. در این فیلم بازیگرانی همچون فرناندا مونته‌نگرو، وینیشیوس دی اولیویرا و ماریلیا پرا نقش‌آفرینی کرده‌اند و داستان رابطه یک معلم و پسری ۹ ساله روایت می‌شود که پسر پس از فوت مادرش، به همراه این معلم به دنبال پدر خود که از بدو تولد او را ندیده می‌گردند.
والتر سالس ۵۹ ساله متولد ریودوژانیرو و از شناخته‌شده‌ترین کارگردانان برزیلی است که تاکنون سابقه ساخت ۱۲ فیلم و کسب جوایز معتبری هم‌چون خرس طلای برلین، بفتا، گلدن گلوب و .. را داشته است. سالس در سال ۲۰۰۳ از سوی نشریه معتبر گاردین به عنوان یکی از ۴۰ کارگردان برتر دنیا شناخته شد.

فیلم« ایستگاه مرکزی» پنجشنبه ۲۶ آذرماه ساعت ۱۹ در موزه سینما در بخشی با عنوان «رهاوردی از سینمای برزیل» به نمایش درمی‌آید.