هنر و تجربه: فیلم کمدی ترسناک «کرامپوس» به کارگردانی مایکل دوهرتی، برای دومین هفته متوالی پرفروش‌ترین فیلم مستقل هفته گذشته شد.

«کرامپوس» در دومین هفته اکرانش در دو هزار و ۹۱۹ سالن، ۸ میلیون و ۱۰ هزار دلار فروخت که متوسط فروشش در هر سالن دو هزار و ۷۴۴ دلار بود. کرامپوس که با بودجه‌ای ۱۵ میلیون دلاری و با بازی آدام اسکات و تونی کالت ساخته شده داستان پسر بچه‌ای را روایت می‌کند که در روز کریسمس یک هیولا را به اشتباه به خانه‌‌شان می‌کشاند. کرامپوس در لغت و فرهنگ آمریکا به معنای هیولایی خیالی است که در روز کریسمس به سراغ بچه‌های خرابکار می‌آید.

جایگاه دوم جدول در اختیار «شب قبل» به کارگردانی جاناتان لیواین است که هفته چهارم اکران خود را گذراند. شب قبل، با اکران در دو هزار و ۶۷۴ سالن سینما سه میلیون و ۹۰۰ هزار دلار فروخت و ۳۸ میلیون دلاری شد.  در «شب قبل» که جوزف گوردون لویت و ست روگن در آن بازی می‌کنند قصه چند دوست دنبال می‌شود که به دنبال فراهم کردن مقدمات میهمانی شب کریسمس هستند.

جایگاه سوم جدول هم در اختیار «در مرکز توجه» آخرین ساخته تام مک کارتی است. در مرکز توجه، در ششمین هفته اکرانش در هزار و ۸۹ سالن، دو میلیون و ۵۰۸ هزار دلار فروخت و به فروش دو هزار و ۳۰۴ دلاری در هر سالن رسید. مایکل کیتون پس از موفقیت‌های «بردمن» نقش آفرینی در این اثر سینمایی را به عهده گرفته بود.

رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل خارجی به ترتیب فیلم‌‌های «بروکلین» با یک میلیون و ۹۷۵ هزار دلار، «خانواده کوپرها را دوست داشته باش» با یک میلیون و ۳۵۰ هزار دلار، «راز چشم‌هایش» با یک میلیون و ۲۱۳ هزار دلار، «ترومبو» با ۸۱۰ هزار دلار، «شیراک» آخرین فیلم اسپایک لی با ۵۷۳ هزار دلار ، «کارول» با ۳۳۶ هزار دلار فروش و «نامه‌ها» با ۳۲۷ هزار دلار اختصاص دارد.