هنر و تجربه: گزارش‌ها و اخباری مربوط به روز دوم جشنواره سینماحقیقت خبر اصلی صفحات هنری روزنامه‌ها در روز سه‌شنبه ۲۴ آذرماه ۹۴ بود. هرچند گمانه‌زنی از فیلم‌هایی رسیده و نرسیده به جشنواره فیلم فجر و گزارش‌هایی از نام‌های آشنا در جشنواره فجر امسال باز هم در بسیاری از روزنامه‌ها به چشم می‌خورد.

خبر توقف اکران فیلم مستند «من ناصر حجازی هستم» بیشتر از هر خبر دیگری در ارتباط با گروه هنر و تجربه در روزنامه‌های این روز انعکاس یافت.به طوری که روزنامه صبا عکس و تیتر صفحه اول خود را به این خبر اختصاص داده‌است.

سایت هنرآنلاین با مرتضی فرشباف مصاحبه کرده است. کارگردان جوانی که با فیلم بلند «سوگ» مطرح شد و در جشنواره سال گذشته فجر دومین فیلمش «بهمن» نمایش داده شد. او درباره اکران و کوتاه شدن این فیلم به هنرآنلاین گفته است: «در حالی که در تدارک اکران اولین تجربه کارگردانی‌ام به نام «سوگ» بودم، متوجه شدم که «بهمن» زودتر از این فیلم در گروه هنر و تجربه اکران خواهد شد. اگرچه ۱۵ دقیقه از زمان این فیلم حذف شده، اما به نظرم تماشاگر راحت‌تر و بر اساس روایت داستان، فیلم را تا پایان دنبال خواهد کرد. خوشبختانه حذف زمانی این فیلم آسیبی به داستان آن وارد نکرده است.» فرشباف در ادامه اضافه کرده است: «خیلی از منتقدان و تماشاگران هم در زمان جشنواره فیلم فجر معتقد بودند که زمان طولانی فیلم باعث کند شدن ریتم کلی فیلم شده است.»

روزنامه افکار هم خبری از پنجمین جلسه فیلم کوتاه و مستند شهر پردیس ملت منتشر کرده است. در این نشست قرار است محمود رحمانی کارگردان فیلم‌های «مدار صفردرجه» و «ملف گند» که هم اکنون در گروه هنروتجربه در حال اکران هستند، کارگاه آموزشی را با عنوان از ایده تا کارگردانی برگزار کند. این کارگاه ۲۸ آذر ساعت ۱۷ در پردیس ملت برگزار می‌شود.