هنروتجربه: اورسن ولز، کارگردان فقید سینمای آمریکا پس از گذشت چند دهه از ساخت فیلم «ناقوس‌های نیمه‌شب» با نسخه‌ای ترمیم شده از آن به سینماهای آمریکا بازمی‌گردد.

طبق خبرهای اعلام شده، ترمیم نسخه ۳۵ میلی‌متری این فیلم ساخت ۱۹۶۵، به دلیلی آسیب دیدن جدی نگاتیوها، حدود ۲۰ سال به طول انجامیده و قرار است از اول ژانویه طی هفته فیلمی در نیویورک و لس آنجلس دوباره به اکران در بیاید. ولز «ناقوس‌های نیمه‌شب» را به دلیل علاقه شخصی و با بودجه بسیار محدود جلوی دوربین برد و علت سیاه و سفید بودن آن هم عدم توانایی مالی پروژه برای تهیه نگاتیوهای رنگی بوده است. ولز خود در نقش اول این فیلم ظاهر شده است.
امسال در سالگرد صد سالگی اورسن ولز، نلاش‌های بسیاری برای زنده کردن نام او انجام گرفت؛ از ایجاد کمپینی برای به دست آوردن سرمایه جهت به اتمام رساندن آخرین پروژه ناتمام ولز با نام «آن سوی باد» گرفته تا اکران فیلم گمشده این کارگردان، «تاجر ونیزی» محصول ۱۹۶۹، در افتتاحیه جشنواره فیلم ونیز.
اورسن ولز که سابقه ساخت آثار ماندگاری هم‌چون «همشهری کین»، «آمبرسون‌های باشکوه» و «نشانی از شر» را در کارنامه خود دارد، سال ۱۹۸۵ در ۷۰ سالگی درگذشت.