هنر و تجربه: «وقتی چشم‌هایم را باز می‌کنم» به کارگردانی لیلا بوزید به عنوان بهترین فیلم داستانی دوازدهمین دوره جشنواره فیلم دوبی انتخاب شد.

در حالی درام تونسی بوزید به عنوان بهترین فیلم داستانی انتخاب شد، که فیلم محمود سلیمان با عنوان «ما هرگز بچه نبودیم» جایزه بهترین فیلم غیرداستانی و بهترین کارگردانی را دریافت کرد.
جایزه ویژه هیات داوران نیز به فیلم سالم براهیمی، «بگذار بیایند» که درباره یک خانواده الجزایری در دهه ۱۹۹۰ است اهدا شد. عنوان بهترین بازیگر زن نیز به منا شلبی برای بازی در «ناوارا» ساخته هلا خلیل فیلم‌ساز مصری رسید و لطفی عبدلی برای بازی در «مرزهای بهشت» ساخته فارس نعنا بهترین بازیگر مرد شد.
دیپا مهتا رییس هیات داوران در مراسم اختتامیه این جشنوار از درخشش فیلم‌سازان زن در این دوره قدردانی کرد. فیلم هانی ابوسعید با عنوان «بت» نیز بهترین فیلم از نگاه مردم منتخب را گرفت. جشنواره فیلم دوبی امسال چهار جایزه دستاورد هنری نیز اهدا ‌کرد که این جوایز به کاترین دونو بازیگر فرانسوی، عزت العیالی بازیگر مصری، سامی بوآجیلا بازیگر فرانسوی-تونسی و نصرالدین شاه بازیگر هندی تعلق گرفت.

دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم دوبی کارش را با نمایش فیلم «بزرگ‌مرد کوچک» ساخته آدام مک‌کی خاتمه داد. این جشنواره امسال از ۹ تا ۱۶ دسامبر (۱۸ تا ۲۵ آذر) برگزار ‌شد.